Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Volt már csupán attól halálfél...

Volt már csupán attól halálfélelmetek, hogy belegondoltatok abba, hogyan működik a világegyetem? Ki vagy te? Hol voltál? Mivé leszel?

Figyelt kérdés
Eljutottatok odáig, hogy legszívesebben kifutottatok volna a világból, mert rájöttetek, hogy halandóak vagytok? Mitől nyugodtatok meg?
2011. okt. 1. 22:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
igen!:D többször is. És szerintem mással is előfordult már ez aki túllát a saját kis jelentéktelen unalmas életén. De én különben hamar el tudom felejteni ezeket a gondolatokat elvégre én is csak egy halandó ember vagyok, na de a csillagos eget... azt nem esik jól nézni :D
2011. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
tegnap haveral dumáltam tesco előtt a parkoloba nagyon belebemntunk a filozofálásba és olyan szinten belezavarodtam mintha kivulrol szemléltem volna magam vagy csak a testem egy ezkoz lenne és bevagyok zárva asaját testembe szal mintha belettem volna tépve :D
2011. okt. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
huh, ilyen volt velem is... Teljesen kívülről láttam magamat:) Nem baj az, csak fura:)
2011. okt. 1. 23:10
 4/24 anonim ***** válasza:
71%
velem is előfordult, ilyenkor arra kell gondolni, aki a szívednek igazán kedves :)
2011. okt. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Velem is gyakran fordul elő ilyesmi. Ilyenkor mindig megijedek, hogy mi történik, ha nincs túlvilág, csak a "semmi" van. Aztán eljutok arra a pontra, hogy nekem valójában nincs lelkem, egyszerűen hús vagyok, érzéseim pedig az idegpályáim működése miatt vannak.
2011. okt. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

ó nem igazán.. rájöttem? mindig is tudtam :D

de a saját szememben fontos az életem..az másik dolog, hogy a mindenség szempontjából semmi vagyok. de ez engem nem hat meg. :) élem a kis jelentéktelen életem, boldogan. ha már létezem, azt a boldogságért. minden viszonyítási alap kérdése :)

2011. okt. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
79%

Ez velem is regebben elofordult. egyszer peldaul ramtort a panik amikor felneztem az egre, es belegondoltam hogy milyen jelentektelen is vagyok valojaban a vilagegyetemhez kepest. Vagy, hogy mennyire is torekeny az elet. Ma meg tele vagyunk tervekkel, erzelmekkel, holnap meg ki tudja mi lessz.

Aztan elkezdtem jarni gyulekezetbe, es valaszt kaptam a kerdeseimre.

2011. okt. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Milyen gyülekezet?
2011. okt. 2. 00:16
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

a halálfélelmemet elmosta egy halál közeli élmény.


ha a világegyetembe gondolok bele, és kicsitől indulok a nagy felé hogy én, Bp, Magyarország egészen a galaxisokig, és próbálom elképzelni a nagyságát, általában elkezdek szédülni és meg kell fognom a talajt hogy valami fixbe kapaszkodjak - viszont tudom hogy közben több tengelyen is száguldok: forog a Föld, forgunk a Nap körül...

2011. okt. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
és akkor mi van??? sosem értettem! attól még ugyan az vagy. akár a "mindennapokban", vagy a naagy elmélkedéseid közben. ;) nekem nem is kell hogy nagyobb legyek. egy porszemnyi élet. épp elég!! :)
2011. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!