Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy mások szemébe...

Mit tegyek, hogy mások szemébe tudjak nézni?

Figyelt kérdés

Amikor beszélnek hozzám, inkább kerülöm a szemkontaktust, mint hogy a szemébe nézzek és úgy hallgassam amit mond, vagy amit mondok... A legrosszabb, amikor egy fiúval beszélgetek, és lehet a barátom vagy egy ismeretlen valahogy mindig zavarban és kényelmetlen helyzetben érzem magam... Hogyan tudnék ezen változatni hamar?


És még ma egy srác elhívott randizni, de nagyon félek, hogy rossz véleménnyel lesz rólam...


2011. okt. 3. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
lehet, hogy nem vagy őszinte saját magadhoz valamilyen téren, pl. ha a tükörbe nézel, tudsz sokáig a saját szemedbe nézni?
2011. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
18%

Nézz a szemükbe és kész. Ennyi. Nem hiszem, hogy van más trükk erre. Ne arra figyelj, hogy jaj istenem, ez most szemkontaktus, hanem csak nézd őket, nézegesd az arcukat, szemüket. Ha érdekelnek, akkor úgyis ott fogod meglátni a reakciójukat mindenre. Persze ha nem érdekelnek, akkor gondolom az sem érdekel, hogy rájuk nézz.

Baromira idegesítő, ha valaki nem tud a beszélgetőtársának a szemébe nézni. Én mindig azt gondolom róluk, hogy nem érdekli őket a másik... Vagy persze, hogy hazudnak, de aki soha nem néz a másikra, az inkább az előbbi.

Kezdd el, még ma, és ne fordulj el többet tőlük. Ennyi.

2011. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A szemkontaktus az egyik legfontosabb csatornája a nem verbális kommunikációnak (=ami nem szavakkal történik). Ha nem nézel a másik szemébe, akkor az megzavarhatja őt, mert azt hiheti, hogy nem érdekel téged, amit mond, titkolsz valamit vagy zavarban vagy. Emiatt rosszabb színben tűnhetsz fel előttük, pedig nem ezt akarod.

Szerintem kezdd el tréningezni magad úgy, hogy először annál próbálsz máshogy viselkedni, aki legközelebb áll hozzád a fiúk közül (barátaid), apránként szoktasd magad a hosszabb szemkontaktushoz. Először amikor ő beszél (talán az a könnyebb), és ha az már megy, te is úgy beszélj, hogy közben ránézel.

Ami segíthet még: győzd meg magad, hogy ha nem változtatsz, akkor mindenki azt látja, hogy zavarban vagy, de sugározhatsz önbizalmat is, ha úgy akarod.

2011. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem ez,hogy nem vagy öszinte magadhoz vagy máshoz vagy hogy nem érdekel mit mond meg ilyenek akkora hülyeség. Én is hasonló vagyok. Nehezemre esik valaki szemébe nézni beszédkor. Ha ezt még meg is jegyzi,mégrosszabb lesz. Ez szerintem elég magas önbizalomhiány lwehet. Plusz számomra még valószinü azért is van,mert kiskoromban apu állandóan csak akkor nézett a szemünkbe ha letolt minket valamiért és szerintem ez valahog megmaradt bennem. Egyébként föleg az zavar,ha valaki folyamatosan a szemembe néz és mégcsak pillanatokra sem néz félre.
2011. okt. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez érdekes ... én meg mindenkinek a szemébe nézek és azt is nézem meg először ... sokszor én is elgondolkozok azon h ez nem zavarja-e néha a másikat :P
2011. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előzőeknek: A "bámuló tekintet", szúrós nézés fenyegetést jelent, az azért zavaró. Dominanciát, erőfitogtatást sejtet, ezért nem szereti a másik fél, és azért alkalmazzák olyankor, amikor meg akarnak félemlíteni valakit (pl. börtönökben, vitánál, verekedések előtt).


A normál szemkontaktus a figyelem, nyitottság, kapcsolatfelvételi szándék jele, szinte nélkülözhetetlen egy normál beszélgetéshez.

2011. okt. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

19:02-es vagyok


nem gondolom (remélem!) hogy szúrós tekintetem lenne csak mindenkinek érdekel a véleménye, mondanivalója és ezért mindnenkire próbálok figyelni :P

2011. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Majd, akkor igyekszem tartani a szemkontaktust, hogy jó is legyen és ne legyen zavaró se... :)

Bár nehéz, mert például amikor az illető is a szemembe néz áhh, ezt nem szeretem...

2011. okt. 3. 19:26
 9/9 zkriszti3 ***** válasza:
Szerintem közel állnak hozzád.Engem zavar,ha valaki 1m.-en belül van.Ha idegen nagyobb távolság kell.Nagyon zavaró.Tolatok,hogy jobban érezzem magam,így a szemkontaktus is létrejön.
2011. okt. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!