Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tegyük fel, hogy az élet...

Pacsi kérdése:

Tegyük fel, hogy az élet rossz. Melyik rosszabb: unalom vagy szenvedés?

Figyelt kérdés

Ma egy pszichológus cikkében olvastam, hogy az unalom rosszabb mint a szenvedés. Ezen elgondolkoztam.


Szerinted?


2011. okt. 17. 23:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusod téved. Én voltam szopóágon sokáig -30 évig- azalatt mélyszegénységben éltem, szar volt a munkám, szar volt a párkapcsolatom, gyűlöltem minden napot, mert úgy éreztem, hogy elrohan mellettem az élet és én mindenből kimaradok a pénz hiánya miatt, ráadásul esélytelennek tűnt, hogy mindez valaha változni fog. Rendesen átszenvedtem magam azokon az éveken. Aztán "csoda" történt, új párkapcsolat, amiben boldog vagyok, teljesen más anyagi körülmények, önmegvalósítás minden téren, tanultam, utaztam, egész nap csak olvastam, tanfolyamok, sport, tehát kívül-belül luxus. Ez éppen négy éve tart, és ez már mindig így marad. Mivel emiatt sem kell aggódnom, bizony előfordul mostanában, hogy unatkozom. Olyankor a szokásos időhúzó tevékenységekkel szoktam elfoglalni magam, pl. netezés, de bizony isten mondom, hogy inkább ez az unalom, mint akár egyetlen nap a régi életemből, amikor alig volt szabadidőm, nem értem rá unatkozni, de szinte mindennap szenvedtem.
2011. okt. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is inkább az unalmat választanám,mint a szenvedést.Az nem jó..
2011. okt. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
A pszichológusok hajlamosak aszerint megalkotni az elméleteiket, hogy milyen pácienseket kezelnek. És igen, leginkább unatkozó emberek járnak pszichológushoz.
2011. okt. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára azért írt ilyeneket, mert szerinte a szenvedés hozzásegít valamilyen fejlődéshez, míg unalom (semmittevés) közben nem fejlődsz sehová.

Személy szerint én is inkább unatkozom néha, minthogy szenvedjek. :)

2011. okt. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
Számomra az unalom is egyfajta szenvedés.
2011. okt. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Utolsónál a pont.:)

Amúgy én nem igazán így fogalmaznám ezt a dolgot, amire valószínűleg gondolt a pszichológus... Inkább azt mondanám, hogy jobb szenvedni, szomorúnak lenni, mint semmit sem érezni. Annál rosszabb nincs, ha nincsenek valakinek érzései.

2011. okt. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az unalom is fejleszőleg hat sokszor. Mert rájön az ember, hogy valamit tenni kéne, és gondolkodásra készteti, hogy mihez is kezdjen. Lehet ugyan, hogy a dolog gondolati úton megmarad, mert az unalomba belelustul az ember.
2012. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el,Moravia: az unalom.

Egyébként az unalom büntetés is lehet, így szenvedés.

A seregben voltam foxin, mérges volt a százados, én meg hibáztam.

Képzeld el, négy fal, az ablakon rács, egy priccs, amire nappal nem ülhetsz rá, és egy katonásan lesimított pokróc.

Nincs más, csak a gondolataid és telik az idő.

órák, napok, hetek.

Ráadásul minden szürke, vagy fehér.

Mikor kijöttem, részeg lettem a napfénytől és a színpompától.

Ha idekint unatkozol, az még rosszabb, mert itt kint saját magad zárod ilyen börtönbe!

Ezt talán másképp hívják, depresszizó, vagy életuntság.

Mindenképpen unalom és szenvedés.

2012. nov. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 mikasa válasza:
69%
szerintem az szenvedés mert az unalmat könyebb eg törni mint a szenvedést
2013. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
Az unalom csak a gyerekeknek szenvedés. A felnőtt unatkozó ember boldog ember. De egyébként normális felnőtt soha nem unatkozik, mert már kialakultak a hobbijai. Unatkozni teljesen felesleges, csináljuk azt, amit szeretünk, ha megtehetjük. Ha meg nem, akkor aktívan csináljuk a semmit, és élvezzük az életet!
2014. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!