Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Nem baj ha senki nem olvassa el, de akkor is kiírom magamból ezt a problémát...


8.-ig mindennap rettegve mentem a suliba. Mai napig tart az eritrofóbiám és az emetofóbiám.

Az egész ott kezdődött, hogy az osztálytársaim, (és egy-két tanárom) mindig szóvá tették, és néha kiröhögtek, amikor elpirultam... Szóval ezért féltem suliba menni, mert már tudtam, hogy azt fogják figyelni, hogy mikor pirulok el... Minden reggel ideges voltam, emiatt hányingerem volt nagyon. Innentől kezdve kialakult az emetofóbiám is, többször előfordult, hogy reggel hánytam, féltem ( és még mindig félek), hogy mások előtt hányni fogok. Ezek miatt néha depresszióba is estem, így már egyáltalán nem volt önbizalmam, mert tudtam hogy egy szerencsétlen félénk kislánynak gondolnak...

Most, hogy gimibe járok (3.ba) egy fokkal jobb a helyzet, ritkábban teszik szóvá ha elpirulok, de ettől függetlenül gyakran érzem, hogy "lángol" a fejem és ilyenkor eléggé könnyes a szemem is... A hányingerem mostanában már nem olyan erős, már elviselhetőbb, de néha még ez is gondot okoz abban, hogy folyamatosan beszéljek.

Ezek a dolgok beárnyékolják a napjaimat, nehezebbé teszik az ismerkedést. Nem tudom, hogy hogy gyógyulhatnék ki ebből. Úgyhogy egyelőre próbálok beletörődni ebbe a helyzetbe:(

Van még más is ilyen szerencsétlen?:(


16/L


2011. nov. 3. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Szarj mindenkit le, ne érdekeljen más véleménye.És nem félj.Meg mi az már hogy egy tanár kiröhög.De ha valaki olyan állna ki melletted aki többre vitte akkor nem lenne ekkora nagy a pofája.A tanárok azt hiszik hogy felsőbbrendű élőlények.Az osztáltársaiddal meg ne foglalkozz, inkább pipáld le őket a tanulásban;)
2011. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

a tanár nem röhögött, csak a szemembe mondta..

amúgy jó tanuló vagyok:)

2011. nov. 3. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
ha jó tanuló vagy akkor miről beszélünk?;) nem kell más véleményével foglalkoznod.
2011. nov. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de attól még máshol hülyének néznek...
2011. nov. 3. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
Én dadogok, el tudod képzelni hogy milyen érzés volt kémia órán 15 percen át felelni az osztály előtt, és dadogni? MAGASRÓL LESZ*RTAM! Én ilyen vagyok kész fogadjanak el. Általános iskolában meg mindenkiben próbálnak fogást találni, te gyakran elpirultál, na és... Van egy osztálytársam most középiskolában, aki hozzád hasonlóan sokszor elpirul, neki is páran említették már ezt, de mégse lett tőle depressziós.
2011. nov. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

tulajdonképp nem tudok segíteni neked, mert teljesen másképp látom a dolgot, mint te.


szerintem elég szomorú, hogy manapság még azt a kevés szerény lányt is földbetapossák, aki maradt

de hát ilyen az élet, a gyenge elhullik, a nagyképű ribancok kapósak és boldogok(?).


persze ezt csak azért mondom, mert én nem magamban keresem a hibát.


neked egy barátra lenne szükséged, vagyis arra hogy elfogadjon a társadalom, de az emberek ugye nem a toleranciájukról híresek, ezért marad a barát. valaki kellene, akire támaszkodhatsz, aki a lelki társad, ezt szerintem párkapcsolatban ne akard, a legtöbb fiú csak dugni akar, meg te is éretlen vagy hozzá.


# 1/5

nekünk egyszerű, de egy ilyen ember számára a leghétköznapibb dolgok is rémálomszerűek. törődésre lenne szüksége, amit valószínűleg sehol sem fog megkapni még egy jódarabig.


# 5/5

van aki meg 14évesen öngyilkos lesz. a példálózás semmire sem visz

2011. nov. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, mint az első, hogy szard le, és hozzáteszem, sejtem, hogy ki vagy. :-)
2011. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem gondoltam volna hogy valaha is lesz valaki akivel hasonlo dolog tortent. ._.
2012. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!