Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Mindig azzal foglalkozok, hogy vajon mi lehet másnak a véleménye rólam. Így nem tudom élni normálisan az életem. Mit csináljak?
2011. nov. 28. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

jaj istenem... nem tudom élni normálisan az életem...

magasról teszek arra ki mit gondol rólam... aki nem ismer nem is fog aki ismer meg elfogad...

2011. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Számomra ez az egyik legidegesítőbb emberi tulajdonság. Van egy ismerősöm aki ilyen. nagyon érdekli, hogy miről mit gondolok vele kapcsolatban, ha valami rosszat és elmondom, hát jön a világ vége.
2011. nov. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy pont nem akarok ilyen lenni. Sajnos tudom, hogy ez idegesítő másoknak, de akkor gondolj bele saját magamnak milyen idegesítő. És már teljesen befordulok tőle! :(
2011. nov. 28. 10:59
 5/10 anonim ***** válasza:

3 vagyok


Hát próbáltunk különböző dolgokat. Sajnos semmi nem jött be. Mondtam neki, hogy legyen büszke arra amilyen. Senki se rossz, illetve mindenki az. Ennek keserű dac lett a vége. Nagyon nehéz.

2011. nov. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem szeretnék besavanyodott lenni. Tényleg olyan rossz, hogy azt hiszem, másnak nincs jobb dolga, minthogy velem foglalkozzon, és rosszat mondjon rólam. Úgy kellene hozzáállnom a dolgokhoz, ahogy az első válaszoló megírta, tudom... de annyira nehéz. :(
2011. nov. 28. 11:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A tünetkezelés sosem igazi megoldás, sokszor nehéz is, körülményes, és számos káros mellékövetkezménnyel járhat. (A testi orvoslásra nézve is igaz, vagyis igaz kellene , hogy legyen.)

Van persze ,hogy az igazi megoldás még nehezebb, van, hogy könnyebb, mint a tünetkezelés.


Ez esetben a tünet az, amiről írsz.


Az igazi megoldás: keresd meg az okát.


_ ÖTLETEIM ERRE:


Pszichológia. Tanulj pszicho-t, vagy ha úgy érzed, keress fel egy "pszicho-mókus"-t (NE pszichiátert! Ne higgy az orvosi pirulákban, javaslom!)


Önismeret útján is meg lehet lelni az okot ,ami kiváltja a tünetet, de gyakran tudat alá (gyerekkorban) fojtott lelki sérelmek a mélyen fekvő, tüneteket kiváltó okok, ahhoz meg vagy pszichológus kell, vagy valami értelmes, működő, tudatfeltáró módszer. Pl. egy kineziológus remek ehhez, de nagyon magas az óradíja. Szintén pénzbe kerül egy pszichodráma csoportfoglalkozás (ott kijátszod, vagy kijátszatod másokkal a saját problémádat ,hogy megtaláld az okát).


Ezért én -ez nem kerül pénzbe- pl. kontroll nélkül írok verseket, ennél fogva többnyire szürreálisak: ne figyelj arra, amit írsz, nyelvtanra se, és hébehóba halandzsa is lehet benne. Csak írj, írj... Amikor megkönnyebbültél az írásban, olvasd vissza. A szimbolikáját te fogod megérteni legjobban - utólag, ha már kész a vers. :) Írj újabbat, és újabbat napról napra, vagy hétről hétre, egyre jobban feltörnek a tudat alá fojtott tartalmak, melyek túlnyomó része fájdalmas emlék. Fontos, hogy utólag olykor olvas el újra és újra a korábban ilyen módon megírt verseidet. Lehet, h ha szembesülsz egy-egy elfojtott lelki fájdalmaddal, zokogásban törsz ki, és újra átéled a fájdalmat, na de mi számít jobban:

percekre újra átélni azt, és ennek (szembesülsz a bajjal) hatására részben, vagy egészben feloldódik egy tüneteket produkáló ok (a problémáid valamelyikének gyökere),

avagy ehelyett tovább cipeled öntudatlanul számos lelki fájdalmad, ami továbbra is létrehozza a hozzá kapcsolódó tüneteidet?


Amúgy e módszerrel nemigen lehet szabályozni, mely tüneteid, azaz mely, általad tudatosan ismert problémáid gyökere, oka kerüljön fel tudatos felszínére (más szóval: tudatosodjon, szembesítsd önmagad azokkal), de mit veszítesz, ha pl. megszűnik pl. egy testi bajod, vagy egy másik lelki problémád elsőként e módszerrel (persze kitartóan hetekig, hónapokig végezd a versírásos módszert), és a jelenleg tárgyald problémád megoldására csak később kerül sor? ;)

Ha azonban szabályozni akarod, mely tüneteid oka szűnjön meg (ami által értelem szerűen a tüneteid is teljesen elmúlnak), akkor arra csak pénzbe kerülő megoldást tudok, de tapasztalatból mondom: rendkívül hatásos, reális és idővel tartós megoldást hoz: többször járni kineziológushoz ugyanazon probléma megoldásával (ritka, hogy első alkalommal megoldódik teljesen).


MINDENKI TELE VAN tudat alá fojtott lelki sérelmekkel. Az élet velejárója, nem pedig pszichés betegek sajátja csupán. Csak kinek kevesebb van, vagy enyhébbek vannak tudat alá fojtva, kinek több/súlyosabbak.


A szürreális, kontroll nélküli versírásra egy példa, most rögtönzök egyet,bár ez nem lesz igazi, mert most tudatosan fogok írni pér sort, ám szemléltetésnek jó lesz, tudni fogod, kb. mire számítsd, és hogyan fejtegesd. FONTOS: RÁÉRZÉSSEL, MEGÉRZÉSEID ÁLTAL FEJTSD MEG EZEKET! NE ÉSZÉRVEKKEL!! :)

Tehát szemléltető példám:

írok, írok, tegyük fel, ilyesmi kerekedik ki belőle:


padló...járás... vérhalmok, várhalmok kövület megszikkadt tikjaim könyörgök hová lett értelem? Zsugor ötlet szélha szénabogja apparát. Kuss neked szek-szakrament!


ENNYI A PÉLDA.


Tegyük fel, ilyen megérzéseim lesznek erről, miután megírtam és visszaolvasom, de lehet, hogy napok óta olvasom vissza, mire jön valami megérzés:


Szélha...szélha, ez olyan értelmetlenül hangzik, mire asszociálok.. JA! A szél... lehet, hogy szellentéssel függ össze? Vagy széljárás... vagy rossz szelek fújnak? Meg van! Pletykával kapcsolatos! hmm... mi is van még... de fura! szek-szakrament! mintha nem merném kiírni, hogy "szeksz", "szex"...szexualitással függ össze... ez lehet.... hm.... szakrament.. valami szentség... cölibátus? visszafojtom a nemi energiáimat? Miért?... Tik és titkaim... tyúkok? titok...hm.... női pletyka! Jéééé a másik kifejezésről is erre éreztem rá! Valami pletyka miatt, hogy egy titkomat kifecsegék... jesszus! 8 éves voltam, amikor ez történt, és totál elfelejtettem!!! ... most már emlékszem megint erre, részletesen!! brühühűűű ... :(.... (feloldó sírás, stb.)


SATÖBBI :))

Sok sikert kívánok! :)


Érted a lényegét? ;) Hangsúlyozom: rögtönöztem a szürreális verset, most az előbb... nem velem kapcsolatos, csak egy fitkív példa.

2011. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi, sokat mellégépeltem, de megérzésed abban is segít, hogy beírásomat is megfejtsd. ;) Bár ebben még a logika is jól jön. :)


Pl. a végén FIKTÍV-et akartam írni, sorry. :)

2011. nov. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezt a kimerítő választ. Nem is tudod, mennyire jól esik most ez. Még ma ki fogom próbálni. :) És holnap megírom mi sült ki belőle.

Köszönöm még egyszer! :)

2011. nov. 28. 18:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Juhé! Sőt - bárányé! :)) ;) Örülök, hogy volt értelme hosszan ecsetelnem ötleteimet, hátha "bejön" neked is pl. a szürreális vers írása. :) Nagyon szívesen. :)


Mesélj majd, 'hogy ment. :) Akár itt, akár priviben , ahogy' jól esik. :)


És ne feledd: nem a tünetet van értelme kezelni, hanem annak okát;

így a tünetet gerjesztő ok is, és annak tünete is megszűnik, ha az oka is megszüntetésre került. :)

2011. nov. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!