Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ragaszkodom rossz...

Miért ragaszkodom rossz dolgokhoz?

Figyelt kérdés

pl a párom néha úgy beszél velem mint egy kutyával, de valami nem hagy belülről szakítani.

utálom a cigit, hogy káros, drága, de valami rákényszerít belül, hogy megvegyem.

Ha engem sértenek, bántanak, aláznak meg, valami rákényszerít, hogy még én kezdeményezzem a békülést.

Szeretem a szexi, kirívó cuccokat, de csak könnyűvérű nőnek lát tőle mindenki (így ezt valahogy meg tudom gátolni, hogy nem hordok ilyeneket, de nem szívesen)


tehát alapvetően mitől önromboló, önpusztító az ember, ha viszont ésszel felfogja, hogy ez nem helyes?


2012. febr. 26. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az ész és a késztetés (ösztön, vágy, érzelem) két különböző dolog, és ezek harcolnak egymással, ha a kettő eltér. És az egyik győz ilyenkor, és nem biztos, hogy a jobb. Akkor a jó, ha az ész és a szív ugyanazt mondja, azt érdemes követni.

Ezek a rossz késztetések viszont pszichés problémára utalnak, jó lenne egy pszichológus, vagy valaki, akivel ezekről a dolgokról mélyen el tudnál beszélgetni.

Együtt érzek veled, próbálj úrrá lenni a rosszon, még ha nehéz is. Küldök egy ölelést.

2012. febr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi az ölelést :)


szóval menjek pszichológushoz....

hát nem gondoltam volna, hogy nem vagyok normális..

és ebből kiindulva, jesszus, akkor mennyien vannak akik szintén nem....

2012. febr. 26. 12:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem is gondoldád, milyen beteg a világ, és mennyien betegednek meg ettől. :(

Szívesen :)

2012. febr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és én sem vagyok normális, de attól nem vagyok hülye.

Mindenkinek vannak lelki problémái, amit jó, ha megpróbál megoldani, és a pszichológus a kézenfekvő megoldás.

2012. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!