Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Jövöre befejezem a középiskolát. Szakmunkásba járok, de egyáltalán nem érdekel, borzasztóan távol áll tölem a szakács szakma, fözni sem tudok, húst egyáltalán nem, mert vegetariánus vagyok. Valamiért nagyon szerencsétlennek érzem magam, sosem sikerul úgy semmi, ahogy én akarom.

Sokminden érdekel, de föleg a müvészetek, viszont nem értek semmihez. Állítólag jól tudok írni, de ha elkezdek egy töténetet sosem tudom befejezni. Festeni is szoktam, de az sem valami profi szint. Énekelni imádok, viszont félek megmutatni másoknak, habár aki már hallott azt mondja, hogy jó hangom van. Annyira de annyira szeretnék szinpadon állni, mint énekesnö és szinésznö! Mégis hogy gyözhetném le a gátlásaim? Hogy kezdhetnék bele? Itt ahol élek nincs lehetöségem sehol fellépni, vagy egy bandával énekelni. Az anyám mindig el akarja venni a kedvem, minden nap azt magyarázza nekem, hogy ne is álmodozzak ilyenekröl, mert nekem ez nem sikerulhet, ö egy irodában képzel el engem számítógép elött, engem viszont ez egyáltalán nem érdekel.

Alapból erös embernek tartom magam, de sajnos hajlamos vagyok a depresszióra és könnyen úrrá lesz rajtam, ha sokáig vagyok ebben a városban. Sokat szoktam Bécsbe is járni, de nem tudom hol kereshetném ott a lehetöségeket.

Igazából barátaim sincsenek, csak ismeröseim. Nem szeretnek engem az emberek, akivel egyik nap barátok vagyunk, másnap már nem. Nekem van egy saját világom és ezt sokan képtelenek megérteni. Mielött még valaki kioktatna, én erröl nem tehetek, mert Asperger-szindrómám van amit örököltem.

Teljesen tanácstalan vagyok. Ismét depresszióba estem, magammal is elégedetlen vagyok, hónapok óta minden napom diétázással, tornázással és kalóriaszámolgatással töltöm. Órákig el vagyok azzal, hogy a csontjaimat tapogatom, hogy mennyire állnak ki/mennyit fogytam.

Kérlek adjatok nekem tanácsokat, mert tényleg nagyon szomorú vagyok!


17/L


2012. ápr. 1. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám. Igaz nekem nincs Aspergerem. Rajzszakkör, énekkar, modellező szakkör, könyvtár, színjátszó kör. Ez volt az általános suliban. Aztán bekerültem a fogaskerekek közé. Ha szüleid nem támogatnak, képezd magad autodidakta módon. Sajnos, a festéshez pénz kell, de a grafika nem annyira eszköz igényes. Az éneklés más téma. Ha az ember kikerül a suliból, vége. Magán-énektanár egy vagyon. Csak akkor van értelme, ha van egy jól meghatározott célod. Színjátszás dettó. Ha elkezdesz valamit melózni, mellette írhatsz, viszont ehhez fantázia, tapasztalatok, élmények kellenek. Eleinte elég a fantázia. Olvass sokat, tanulj stílust. Barátok? Az igazi egyéniség mindig egyedül van. Ez eleinte fáj, aztán hozzászoksz, végül már igényled.

Ha belekezdesz valamibe, ne addig csináld, míg bele nem unsz, hanem mig nem produkálsz valamit. Írj - legalább - egy hosszú lélegzetű novellát - mondjuk - a magányról, vagy készíts egy grafikát - esetleg - az egyedüllétről. Súly? Testalkat? Semmi köze a boldogsághoz. Tehetség kutatás? Van ilyen. Fel lehet törni ilyennel is, de ne feledd az emberek kegyetlenek, csak az igazán nagy teljesítmény hatja meg őket.

Ne feledd.

Nem azért vagyunk a világon, mert valakinek nagy tervei vannak velünk, hanem, hogy legyenek terveink.

Azért vagyunk, mert vissza-nem térő esélyt kaptunk a létre. Gondolj bele. Egy halom közönséges anyag, mely öntudatra ébredt, s keresi helyét a világban. Kutatja honnan jött, hová tart. Szerencsés vagy. Nem minden "anyag halmaz" foglalkozik ilyen "hülyeségekkel".

2012. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

először is barátokat kell találnod, az sokat segít. tudom, nehéz, mert így az írásodból viszonylag értelmesebb embernek tűnsz. néha úgy érzem hogy az ilyen "beteg" emberek sokkal értelmesebbek mint a "normálisak".


érdemes lenne művészettel foglalkoznod, szóval ilyen köröket kellene keresned, ilyen barátokat szerezni. bécs nagyon jó lehetőségeket rejt, egyszerűen csináld amit szeretsz, és felfejlődsz olyan szintre amit mások értékelni fognak. ebből lehet pénzt csinálni. de vannak másféle munkák is amik megfelelnek addig amíg nem élsz meg művészetből

2012. ápr. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!