Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az hogy nagyobb...

Miért van az hogy nagyobb társaságban nem tudok megszólalni?

Figyelt kérdés

Tehát régebben ezzel semmi baj nem volt. Régebben azzal volt problémám, hogy a társaságban jól elvoltunk, de ha valakivel kettesben maradtam utána akkor sokszor beült a kínos csend. Ezt kiküszöböltem, megtanultam cseverészni. De most azt vettem észre, hogy hogyha mondjuk négynél többen vagyunk, sokszor az van hogy ők együtt beszélgetnek, röhögnek, továbbfűzik a témát, én meg csak állok és mosolygok rájuk, és a fejemben jól elbeszélgetek velük, csak épp nem tudom rávenni magam hogy kimondjam amire gondolok, mert azt gondolom hogy fölösleges a mondanivalóm. Utána mindig elkezdek azon gondolkozni hogy milyen szánalmasnak nézhetek ki ott 10 perce némán, vigyorogva. Ha meg néha-néha megszólalok, a hangom olyan erőtlennek és halknak hangzik nekem, hogy úgy érzem mintha nem is oda tartoznék kb és hogy mindenki biztos azon gondolkozik hogy én minek szólaltam meg? Hogyan tudnék nagyobb társaságban ellazulni, nem a leghalkabb lenni meg ilyesmi mint régen? Hiányzik az érzés. xD


ui.: sokszor úgy érzem, hogy a téma amiről a többiek beszélgetnek hülyeség, és nagyon gyakran fordul elő az is, hogy nem téma van hanem pl a fiúk oltogatják egymást, a lányok pedig röhögnek és beszólnak nekik. Most akkor rájuk akarom fogni, hogy ilyen "néma" vagyok? XDD mert ez a szivatásos-beszélgetés gondolom normális ebben a korban, de én nem vagyok olyan hogy odamenjek vkihez, ráverjek a hátára és azt mondjam neki hogy "szia te farok", nem is akarok ilyen lenni, és hülyének is néznének mert nem megszokott tőlem. :D jaa és amikor csak lányokkal vagyok, vagy csak fiúkkal, akkor tudok normálisan kommunikálni, de amikor vegyesen akkor már nehezebb. :)jövőre amúgy elballagok, és elhatároztam, hogy ott már eleve úgy fogok viselkedi hogy bőbeszédű és hangos vagyok, mert sokszor az zavar a legjobban, hogy engem halknak szoktak meg és amikor társaságban néha erőt veszek magamon és sikerül bekapcsolódnom, sőt netalántán még én vagyok a "fő beszélő" is , akkor mindenki fürkész hogy mi bajom van. xD bocsi a hosszúért. :$ 14/l


2012. ápr. 3. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Szia.

Valószínűleg "érik" az agyad.

Hülyeségekhez nincs kedved hozzászólni.

"Felnőttek" társaságában inkább figyelsz, mintsem hozzászólnál olyan témában, amiről ők érdekesebbeket mondanak.

Ez egyfajta szemlélődő állapot. Ne erőltess semmit. Ha csak akkor szólsz, mikor igazán van mondanivalód, az a bölcsesség első jele.

Addig is, ne hozzá szólj, hanem vess fel témákat, a megfelelő pillanatban. Társalgásnál fontos a jó időzítés.

Biztosan volna miről beszélned.

2012. ápr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Én is ilyen vagyok.

14/L

2012. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is néha nézek hogy milyen baromságokról beszélnek. :s de akkor is olyan gáz ott álldogálni.:DDD köszi a választ^^
2012. ápr. 3. 20:38
 4/4 A kérdező kommentje:
ja és remélem hogy gimiben hmm "érettebb" emberekkel kerülök össze.:)
2012. ápr. 3. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!