Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szeretnék valami nagy dolgot...

Szeretnék valami nagy dolgot véghez vinni?

Figyelt kérdés

Nekem minden összejött, de vannak volt osztálytársaim, akik most élik zenész életüket (banda, fellépések, versenyek). Facebookon is láttam kint képeket és mindenki lájkolja meg Bravo Ottó díjátadó stb... nekem nincs hangom, nem tudok énekelni... írni szeretek, viszont a most tervezett regényem csak évek múlva lesz kész és nem is biztos kiadja-e a kiadó, az emberek örülnek ha ételre költik a pénzüket. Sőt úgy néz ki az újságírói álmom is fel kell adnom mert egyszerűen nem keresnek sehol újságírót.. (legalábbis Borsod megyében nem..) Szeretnék valami igen nagy dolgot véghez vinni, hogy akik cserben hagytak, akikben csalódtam, akit szerettem de nem szeretett viszont megmutassam mit veszített... bizonyítani akarok nagyon de nagyon ám nem tudom mivel... most emelt töri szóbelire készülök , holnap lesz a betekintés , előre félek a százaléktól - sírva fakadtam amikor megláttam a feladatlapot, pedig tanultam rá sokat.. (tavaly nyár óta) Nem szeretném feladni a harcot, nekem már ismerős a padló, de nem tudom mit csinálhatnék. Most részt veszek egy pályázaton (filmalaptörténet) remélem az segít... de szeretnék még ötleteket.. hogy hogy tudnék kitörni..

18/L


2012. jún. 4. 10:20
 1/6 anonim válasza:

Szia ez a világ olyan rohadt nagy te (mi) meg olyan icipici pontok vagyunk benne mint homokszem a sivatagban.

Gyakorlatilag az egyén nem képes egyes egyedül nagy dolgokra. Azok az idők elmúltak.

Ezért az egyén miután erre rájön, inkább saját boldogulását választja illetve tekinti elsődleges célnak. És ez általában a boldogság.

A te korodban én is ilyen voltam, így gondolkodtam.

Rájöttem hogy bármibe is kezdjek sikerre vihetem egyedül rajtam múlik.

A legnehezebb a cél kiválasztása volt. Sok minden megfordult a fejemben.

Aztán egyszer csak megvilágosodtam.

Nincs értelme nagy dolgok véghezvitelének, mert soha sem tartós, ha egyáltalán megérdemli az emberiség.

2012. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi az, amiben Te igazán jó vagy?
2012. jún. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha újságírói irányba mennél, akkor menj! Nekem is van ismerősöm, most az Origonál dolgozik. Végigkilincselte az országos lapokat (Pesten nem volt ez nehéz), a helyi kerületi lapokat, a netes portálokat, és kapott lehetőséget, hogy az egyik kisebb hír oldalnál dolgozzon (fizetést se kapott, nem is cikkeket írt). Ezt később referenciaként fel tudta használni, és egyre feljebb került, végül egyetemről kikerülve el tudott helyezkedni újságíróként az Origónál. Te is végig tudod ezt járni, kezdj el blogot írni, vannak önkéntes újságírói oldalak, keresd meg te is a helyi újságot. Dolgozz, csináld, mert gyakorolsz, portfóliót építesz, ismerősöket szerzel: és egy idő múlva beérik. Ha előre tervez az ember, és megteszi a szükséges lépéseket, akkor mindent el lehet érni.


Al_bacsi

2012. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.. :)

Most tagja vagyok egy kis újságírói csoportnak, fizetést nem kapok, nem is vagyunk még olyan ismertek, de szeretek velük dolgozni.. :)

Azt várom, hogy vége legyen az érettséginek és tiszta lappal indíthassak és már nincs messze.. :)

2012. jún. 4. 12:01
 5/6 anonim ***** válasza:
mintha csak magamat hallanám...
2012. jún. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én budapesti létemre "hasonló" világban éltem, de mára már megoldódott. Én sokat agyaltam, hogy mit, merre, hogyan a legjobb tenni nekem, és rájöttem. Erről szándékozok egy könyvet írni (ami nekem is minimum fél év, hogy befejezzem :D). Ha meg akarod mutatni nekik, hogy milyen szuper vagy, akkor legyél szuper! :) De belülről jövő szupersággal! :D (ilyen szó nincs is :\)

Ha van kedved, dumálhatunk! Írj privit.

2012. jún. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!