Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol a határ introvertáltság...

Hol a határ introvertáltság és extrovertáció között?

Figyelt kérdés
És én melyik oldalán állhatok? Hiába tartózkodom erősen az idegenektől, töltök rengeteg időt a saját fejemben (akár mások élménybeszámolóinak nyomon követése helyett), nyerem magányosan az energiát, igénylem a pár napos háborítatlan csendet, készülök ki a váratlan telefoncsörrenéstől, ha közben tág a haveri(!) köröm, szívesen lófrálok is vele és a középpontját is imádom elfoglalni, fejtegetem a külvilágot, az emberi reakciókat, poénkodom, sztorizgatok bárkivel (akivel összefűz egy bizonyos szintű ismeretség), és olykor normális ember számára féltve őrizendő titkokat, kisebb "fekete foltokat" is hajlandó vagyok kiteregetni a muri kedvéért. Nehéz döntés ez. A hozzám hasonlóak mely kategóriába sorolnák magukat?

2012. jún. 25. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Az introvertáltság a belefelé fordulást jelenti, míg az extrovertáció ennek az ellentéte. A kettő egyensúlya nagy vonalakban az, amikor valaki képes megnyílni, de ugyanakkor képes uralkodni is az érzelmein/ indulatain, stb.

Vannak viszont olyan személyek is, akiknek a viselkedése nem kiegyensúlyozott, sem konstans, hanem folyamatosan változó és ebben az esetben viszonylag rendszertelenül váltakoznak az introvertált és az extrovertált megnyilvánulások, általában az önkontroll hiánya miatt. Lehetséges, hogy az utóbbi kategóriába tartozol.

2012. jún. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pedig az okosok amondóak, mindannyiunk egyértelműen egy tábort erősít, nincsenek kilengők vagy átmenetek, mivel valójában a fentebb felsorolt tulajdonságok egyetlen egyike a meghatározó a kérdés szempontjából. Mindenesetre kösz a választ, elképzelhető a benne felvázolt elmélet valóságtartalma.
2012. jún. 25. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!