Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért izgul az ember? Lehet-e...

Miért izgul az ember? Lehet-e valamit ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám befolyásolni az agyam, hogy ne izguljak dolgokon? Sokszor lazulni szeretnék, de rohadt parázós vagyok. Komolyan. Túlzás. Most attól félek, hogy a párom szüleivel fogok találkozni.
2012. júl. 4. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindíg csináltam B tervet. "Ha ez nem jön össze akkor..."

Így nem látod világvégének a sikertelenséget.

Amúgy: legyél kedves, tisztelettudó és nem lesz gond!

2012. júl. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Sokáig én is izgulós voltam, aztán rájöttem, hogy még ront is az izgalom a teljesítményen. Vizsgán volt, hogy teljesen lenyugtattam magam és sokkal jobban tudtam koncentrálni, jobban is sikerültek a dolgok. Szóval ezt vésd az eszedbe: attól, hogy izgulsz jobb nem lesz semmilyen eredmény, vagyis ártasz magadnak. A dűnéből egy idézet: "a félelem az elme gyilkosa". Amúgy egy helyzetben lehet hasznos az izgalom, életveszély esetén, eredetileg is erre szolgált az evolúciónk során.
2012. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hasznosak, megfogadom, jöhetnek még.:))
2012. júl. 4. 18:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az önbizalom a legfontosabb. Ha tudod, hogy menni fog (bármibe is fogsz bele), akkor nincs min izgulni:)

Hajrá!

2012. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2012. júl. 4. 18:52
 6/11 anonim ***** válasza:
Vegyél nagy levegőt. xD
2012. júl. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is izgulós vagyok. már akkor lerágtam a körmöm, mikor először mentem szoláriumba. vagy először utaztam egyedül buszon. szerintem leküzdeni le lehet, akaraterővel, de hallottam már olyat is hogy el kell fogadni hogy izgulsz, ez van, de ettől ugyanúgy meg fog történni. mondjuk van még egy megoldás, hogy előtte iszol minimális alkoholt hogy kicsit fellazulj, de... ezt csak vészhelyzetben talán :D
2012. júl. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
vizsga előtt 4-5 filterből nagyon durva kamillatea és így nem szoktam izgulni... :D
2012. júl. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor változtass a légzéstechnikádon. Rövidebb ideig szívd be a levegőt és lassabban lélegezd ki.

Én is szörnyen izgulós vagyok, és ez segít. Ilyenkor megnő a vér oxigénszintje, ezért kell csökkenteni azt. :)

2012. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. júl. 9. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!