Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van ez a furcsa szokásom...

Miért van ez a furcsa szokásom a köszönetem, hálám - vagy valami hasonló - kifejezésére?

Figyelt kérdés

Leírom itt, miről van szó.

Vannak emberek, akik jót tettek velem, de tényleg valami nagyon jót (segítettek pl. betegségnél, meghosszabbították a lassan lejáró munkaszerződést (ez a főnököm volt)). Ezeknek az embereknek kinyomozom a címét valahonnét, és éjszaka elmegyek kerékpározni, és célzottan oda, ahol ők laknak. Megállok a házuk előtt, és magamban ismét elmondom a köszönetem, amit már ugyan mondtam nekik is, személyesen. És ez időszakosan vissza-visszatérő dolog, pl. van olyan valaki, akinél már 5-6x voltam így.

Hasonló a helyzet pl. a régi szerelmi kapcsolatokkal is, pl. az első ember, akivel intim viszonyba kerültem... szóval őket is ilyenformán "látogatom".


Ez miért lehet így, mi késztethet erre? Egész egyszerűen hirtelen gondolok egyet, és elmegyek bicajozni, és elmegyek ezekre a helyekre.


2012. júl. 14. 10:10
 1/6 Szimpor válasza:

Húú de jó, hogy ezt leírtad!!!! :)


Lehet, hogy most nem fognak normálisnak tartani egy páran akik ezt elolvassák, de én pontosan meg tudom neked mondani, hogy miért csinálod ezt. Én is ezt csinálom, csak egy kicsit másképp... :)


Tudod új világ terem körülöttünk szépen lassan, és mi ennek a része vagyunk. Minden amit mostanában csinálunk része ennek a változásnak. Az új világgal új természeti törvények is kialakulnak, illetve fény derül olyanokra, amelyek eddig is voltak, csak nem voltunk tudatában.

Ilyen pl. a "Hangolódás", ami miatt te is csinálod amit. Ennek a lényege az, hogy mindannyian valamilyen hangulati-érzelmi hangolódásban vagyunk, és ez a hangolódás alapozza meg azt, hogy milyen eseményeket húzunk be magunknak. Ennek a része a vonzás törvénye is. "Azt kapod, ami vagy!" Ahhoz, hogy az átváltozás biztos és a lehető leggördülékenyebb legyen, van egy átmeneti segítség. Ez a segítség az olyan emberek személyében testesül meg, mint pl. te. Ugyanis vannak olyanok, akik valahogy ráéreznek arra, hogy mit kell csinálni. Azzal, hogy hálát és jókívánságokat "viszel el" az illetékeseknek akik ezt megszolgálták, tulajdonképpen házhoz viszed nekik a pozitív hangolódást, és emellett te magadat is ilyen irányba tartod. Meggyőződésem, hogy egy alapvetően szeretetteljes ember vagy, akiben hatalmas értékek vannak, és fogadjunk, hogy furcsa a gondolkodásod is! :) Remélhetőleg pár év múlva általánosan jellemző lesz mindez az Emberre.

2012. júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáltad nem csinálni?

Tehát mikor rád tör, maradj otthon, vagy tekerj másfelé. Megmarad így is a késztetésed, hosszú ideig is?

2012. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A késztetés nem marad meg, szóval nem megyek mindenáron (eső, egyéb elfoglaltság, fáradtság), de ha "semmi akadálya" a dolognak, akkor el szoktam menni.
2012. júl. 14. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a kérdésed arra irányult, hogy miért csinálod, amire sajnos nem tudok választ adni, bár az előző versenyző előállt egy igazán eredeti ötlettel.

Szerintem nem kell mindent megfejteni. Ha nem akarod csinálni, és meg tudod állni, ne csináld. Ha pedig igazából nem zavar, hogy ezt csinálod folytasd. Még a is lehet egyszer csak rájössz miért csinálod. :)

2012. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem zavar, hogy ezt csinálom, ugyanis az egyéb teendőimet nem akadályozza az életben - ezért is írtam, hogy nem mindenáron szoktam elmenni, amikor késztetést érzek.

Ami viszont még ide tartozik, az az, hogy ha a "meglátogatott" személy hirtelen pl. kilépne a háza, vagy lakása ajtaján, azonnal kereket oldanék, nehogy észrevegyen. Egyszer volt már ilyen eset, bár ott végül kiderült, hogy nem is az a valaki volt az (a sötétben visszafordultam a biciklivel, és elmentem az illető mellett még egyszer, akkor láttam, hogy nem, ez nem ő).

2012. júl. 14. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem lenne egy tippem, de nem most írom le, mert 1-es válaszoló kizökkentett az agybajával. De elöljáróban annyit; gratulálok, ember vagy!
2013. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!