Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Segitség! Meg fogok én valaha...

Segitség! Meg fogok én valaha is változni?

Figyelt kérdés

Szóval az van,hogy nekem nagyon fontos a családom,azt tudom,hogy az anyámnak és az apámnak én is nagyon fontos vagyok,de azt már nem hogy a többi családtagomnak is az vagyok-e,de ennek ellenére bármit megtennék értük.De az a baj,hogy ők ezt nem tudják,mert soha senkinek nem mutattam ki az érzéseimet,mert egyszerűen nekem ez nem megy,akármit megtudok tenni,de kimondani azt a szót,hogy szeretlek meg stb. a világon a legnehezebb nekem és így azt hiszik már gyerekkorom óta,hogy csak magammal törődöm,próbáltam egyszer-kétszer kimutatni az érzéseimet,de azt hitték,hogy akarok tőllük valamit már megint.Igen,ezt tudom,hogy kiérdemeltem,nem véletlenül viselkednek ők is így velem,de ez vagyok én...Néha arrogáns,cinikus stb. de nem akarok megváltozni,mert én ez vagyok,és ha szeret valaki akkor az magamért szeressen,ne azért amit mutatok a világ felé.Tudok én kedves is lenni,és nagyon tudok szeretni,de csak belül,mert nem mutatom ki,meg nem is akarom,hogy megbántsanak.Félek attól,hogy összetörik a lelkem,mert ha jó vagyok valakihez,hacsak egyszer is leomlik az a fal,amit magam köré építettem,akkor rögtön megbántanak.Már nem tudok megbízni az emberekben,nem is értenek meg,nekem teljesen más az elképzelésem,a világnézetem,mint a többi embereknek,akik körülvesznek engem.Egyetlen egyszer volt az,hogy megbíztam egy emberben,szerettem,és még talán ki is mutattam,de az is hiba volt.Az ilyen lányok mint én,általában beképzelt kis libák,akik a tükör előtt ülnek egésznap,lehetnék én is beképzelt,lehetne nagy önbizalmam,mert a külsőm teljesen rendben van,de nekem jobban számít az,hogy a lelkem legyen rendben...

Szerintetek mi a megoldás erre?Kérlek,hogy a kötekedő válaszokat mint pl.pszichológus stb.inkább hagyjátok.

Köszönöm annak,aki elolvasta.És várom a válaszokat!


2012. júl. 25. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet nem hiszed el de nagyon sok ember gondolja azt amit te, hogy az annyira más gondolkodásmódja miatt nem értik meg. Persze ettől még lehet valóban másképp látod a világot, ezt nem tudhatom. A bezárkózottságod sem páratlan, akit valaha is átvertek az mindig elgondolkozik azon, hogy soha többé nem szabadna magához közel engedni senkit. Persze az egyénenként változó, hogy ilyenkor ki mennyire gubózik be vagy elköveti-e többször is ugyanazt a hibát. Megváltozni csak akkor tudsz ha valóban eltökéled magad és találsz olyan embereket magad körül akikben megbízhatsz. Legyen az a családod, igaz barátok vagy akár párkapcsolat. Azért mert csalódnod kellett pár emberben ne vedd el magadtól az esélyt, hogy esetleg másokban megértő barátokat találj.
2012. júl. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod,komolyan.De sajna nem csak pár emberben kellet csalódnom,hanem az összesben,akit ismerek.Nekem ilyen a természetem,olyan humoros,mégis arrogáns,és gonosz,de van bennem jó is és ez a kettő meg egésznap harcol egymással.Próbáltam egyszer jó lenni,de annak a fele csak egy álarc volt,és nem éreztem jól magam,mert sebezhető voltam.Amikor meg olyan kőszivű gonosz vagyok,akkor meg azért nem jó,mert én nem tudom megbántani az embereket,nem tudok velük igazából önző lenni,vagy szavakkal megsérteni őket,mert az nekem is fáj.

Tudom,hogy millióan éreznek úgy,hogy nem értik meg őket és sajnálom is őket,mert sajna tudom milyen.

2012. júl. 25. 19:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy nem tudod megbántani az embereket, szóval ennyit a gonoszságról. Az meg természetes, hogy nincs mindig jó kedved és nem akarsz mindenkivel jópofizni. Attól még nem leszel kőszívű és gonosz.
2012. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De ez akkor sem jó így...össze vagyok zavarodva.Néha olyan mintha nem is ismerném magam igazán...
2012. júl. 25. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Korunk előrehaladtával mindannyian változunk még ha nem akarunk akkor is. Ez okozhat ilyesmit, hogy rá sem ismerünk magunkra. Viszont ez válasz a fő kérdésedre, meg tudsz változni;)
2012. júl. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom...minden annyira kilátástalan...,de valahogy csak megváltozom,csak az a baj,hogy nem akarom,hogy az emberek egy álarcot szeressenek,ha szeretnek akkor úgy szeressenek ahogy vagyok...De nagyon köszönöm,hogy segítettél nekem!!!!:)Kicsit megkönnyebültem,hogy ezt kiírtam magamból...
2012. júl. 25. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!