Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy küszöböljem ki a hadaráso...

Hogy küszöböljem ki a hadarásom, illetve a dadogásom? Van valami javítási lehetőség? Egyedül kell megoldanom.

Figyelt kérdés
Már kiskorom óta hadarok, az orvosok azt mondták, hogy ilyen problémák akadhatnak, mert halva születtem, és vissza élesztettek, és említették, hogy nincsen semmilyen testi maradandó probléma, de hiperaktivitási, és beilleszkedési problémák akadhatnak, és lettek is. Gondolom a hiperaktivitásból fakadt a hadarás is. Mindig is hadartam, iskolában is sokszor rám szóltak, és gyűlöltem, de nem tudtam szebben beszélni. Annyira azért nem volt vészes, mert akik sokat voltak velem már hozzászoktak, és értettek, de néhányan direkt megszóltak néhány elhadart szó miatt. Az a furcsa, hogy körülbelül egy éve kezdődött az, ha valakivel beszélek néha nem tudom kimondani a szavakat, vagy csak úgy, hogy olyan mintha dadognék, ezért nem szoktak szólni, de azért ez mégis furcsa, és kellemetlen. Sokszor szünetet hagyok a beszédemben, mert keresnem kell egy szinonímát, vagy másik szót, mert amit mondani akarnék, azt egyszerűen nem tudom kimondani, körülbelül az első két betű sokszoros ismétlése nélkül. Amúgy értelmes, intellektuális ember vagyok, és szeretnék megszabadulni ettől a problémától, amit egyedül kell megoldanom. Valaki adna ötleteket, hogyan csinálhatnám? 18/L

2012. aug. 9. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egyedül vagy otthon olvass fel hangosan amit akarsz,vagy szeretsz.Amikor úgy érzed hogy hadarsz akkor kezd előröl a mondatot.

Esetleg videókat/hangfelvételeket is csinálhatnál hogy lásd hogy mennyit fejlődtél vagy kell e még javítanod.

A szüleidet vagy testvéred kérd meg hogy javítsanak ki vagy állítsanak le ha hadarsz.


:) hát ennyi jutott eszembe

2012. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az első ötlete jó :D de szerintem látogass meg egy dokit is a biztonság kedvéért.
2012. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Voltam pszichológusnál, mert ezek mellett komoly problémáim vannak, de nem tudott velem mit kezdeni, utáltam, teljesen kikészített és nem volt jó..

Egyébként köszönöm az eddigi válaszokat, megpróbálom ezt a hangos olvasást, amúgy is nagyon szeretek olvasni.

2012. aug. 9. 20:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Periklész, a szónok is dadogott. Ő egy követ tett a nyelve alá, és ettől megszűnt, amíg a kő bent volt (mert ugye dadogva nem lehet szónokolni). Ezt nem azért mondom, hogy így oldd meg, de ez hirtelen eszembe jutott... Elnézést.
2012. aug. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokat szerepeltem nagyközönség előtt és én bizony egy ásványt (követ) tettem a nyelvem alá és meg tanultam azzal beszélni...az segít abban, hogy artikulálj, és abban is hogy figyelj a hadarásra, mert ha hadarsz akkor a kövecske bizony kiesik...és ez kicsit égő lenne...

Mellesleg annak hogy te halva születtél semmihez nincs köze, csak szeretik ráfogni az orvosok...egy gyermekágyi halálnál a csecsemőt 1,5 órán át is érdemes újraéleszteni, mivel az agyába még nincs annyi idegi kapcsolat, hogy az maradandóan károsodni tudjon...ha elhallnak az agyadban részek akkor a szomszédos még ép rész maradéktalanul át tudja venni a sérült agyálomány munkályát....ha hiperaktív vagy akkor meg kötsd le magad...sok embert neveznek hiperaktívnak, pedig az igazi hiperaktív képtelen 5 percig ugyan arra a dologra koncentrálni...tehát az általánosságban nevezett hiperaktív jelző az téves, mert ha nem párosul figyelemhiánnyal a kapkodásod, akkor t e csak simán egy felgyorsult életet élsz...ennyi...és azért nincs sok barátod, mert ők hozzád képest lassúak és nem bírnak követni....mellesleg én nekem nincs semmi bajom, de mégiscsak 2 db barátom meg egy párom van és kifújt... de én azt vallom, hogy inkább legyen egy igaz barátom, mint sok hazug...

2012. aug. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem arra biztatlak hogy szokd meg a magadban beszélést, de ha teheted és egyedül vagy otthon figyelve a beszédedet "hangosan gondolkozz". Mond ki amit gondolsz, amit csinálsz és ha tudsz figyelni magadra fejleszd ki azt a képességet hogy lassan ejtsd ki a hangokat-szavakat. Kimérten beszélj, és nem lesznek kimondhatatlan szavak.

Az jó amit fentebb is írtak hogy hangosan olvassál és akár fel is veheted diktafonra hogy vissza hallgathassad.

Idővel változni fog és bátrabb leszel a társaságban is.

Ez nem pszihológusra tartozó dolog. Meg oldhatod ezt önfegyelemmel és odafigyeléssel. Olyan társaságba járj ahol nem pörögnek annyira és van türelmük megvárni amíg elmondod amit közölni akarsz.Ha végig tudod gondolni a mondandódat és nem kell sietni a válaszadással hidd el menni fog a társalgás. Sok sikert.

2012. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jéé, én is pont ugyanezt csinálom :) a környezetemben persze mindenki megszokta, úgyhogy nekem már fel sem tűnik, de ha új emberekkel találkozom, mindig megjegyzik... lehet, hogy ez butaságnak hangzik, de amikor én voltam néhány napig vidéken, olyan helyen ahol az emberek egész máshogy - és sokkal lassabban - beszéltek, feltűnt hogy én is egyre inkább úgy - és lassabban - beszélek :)
2012. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!