Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » KÖNYÖRGÖM, SEGÍTSETEK! Hogyan...

KÖNYÖRGÖM, SEGÍTSETEK! Hogyan tudnék felszabadulni, hogyan tudnék egy kicsit szociálisabb, és közvetlenebb lenni? Szörnyű ez az állapot, nem tudom mit tegyek!

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy olyan a személyiségem, amilyen például Mozartnak volt, ami azt jelenti, hogy egy nagyon bezárkózott, introvertált, pesszimista, depresszív ember vagyok, aki imád a tárgyakkal foglalkozni, ami azt jelenti, hogy nehezen boldogulok az emberekkel, és inkább egyedül szeretek dolgokat csinálni, pl. zongorázok, festek, varrok, , olvasok, rendet rakok, stb., minden, ahol nem emberekkel, hanem tárgyakkal kell foglalkozni, de gondolkodni is szeretek. Namost, az a legnagyobb gondom, hogy SENKIVEL az ég egy adta világon nem tudok normálisan beszélgetni. Úgyértem, vannak emberek, akik olyan könnyen elbeszélgetnek másokkal, mert kifelé fordulóak, és emberekkel szeretnek foglalkozni, de én meg nem tudok beszélgetni sem. Megismerkedek valakivel, és akkor viszont pontosan ilyen vagyok: extrovertált, és imádok beszélni, emberekkel lenni. Csak akkor jön a baj, amikor már valakivel mélyebb kapcsolatot szeretnék kiépíteni: nem tudok felszínesebb témáknál mélyebbre kerülni. Megkérdezem, hogy mi a kedvenc állata, meg hogy milyen zenét szeret, de nem tudok senkivel könnyed, és csevegő lenni, szerintetek mit tudnék tenni? Nagyon szenvedek ebben az állapotban, és most megtaláltam álmaim férfiját, és még érdekelném is, csak nem tudok cseverészni vele, és ő is, mint mindenki más, mivel én kezdeményeztem, azt várja el, hogy dobjak fel egy témát, amiről normálisan beszélgetni. Kérlek, ne írjatok olyat, hogy de azt várd meg, akivel könnyedén tudsz beszélgetni, mert én teljesen biztos vagyok benne, hogy ő az igazi, egyszerűen érzem. De nem csak vele kapcsolatban van ez a problémám, mindenkivel ez van, ezért is írom, hogy nem tudom, mit kéne tennem. Annyira frusztrált vagyok, és annyira szörnyű ez az érzés, nagyon szenvedek tőle!!!

2012. aug. 21. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:
70%
En megertelek. En is inkabb magamnak valo vagyok, bar ketsegkivul jo a kapcsolatom az emberekkel, es kedvelnek is altalaban. Viszont nincs olyan nagy igenyem rajuk (kiveve a baratomra akivel egyutt elek). En is szeretek festeni, es sok mas dolgot csinalni, egyedul. Nem baj az! Mondd el neki, hogy te egy ilyen csodabogar vagy, ne jatsszd meg magad! Mondd meg, hogy kicsit gatlasos vagy, es amennyiben o is hasonloan erez mint te, szivesen segit majd feloldodni. Nem kell mindig beszelgetni sem, lehet nezni egymast, vagy kozos programokat is csinalni, ahol a beszed nem a legfontosabb.
2012. aug. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!