Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez most valamiféle kényszerbet...

Ez most valamiféle kényszerbetegség lenne? Esetleg kényszeres cselekvés?

Figyelt kérdés
Sokszor-majdnem mindig-ha megyek olyan helyen ahol kövekkel van kirakva az utca,akkor mindig pontos, szimmetrikus,párhuzamos vonalak mentén kell haladnom;vagy ha az egyik ujjam be van hajlítva,a többinek pontosan egymás szerint kell lenniük;nem bírom az asszimetriát,mindennek pontosan kell illeszkednie;amit az egyik kezemmel/lábammal csinálok,azt muszáj a másikkal is.Ha bármi nem így történik,szinte belepusztulok,kikészülök.

2012. nov. 28. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát valóban ez kényszeresség, de valami enyhébb formája lehet.

Ugyanez volt nekem is, amit leírsz, sőt még volt olyan is, hogy ha valamit megérintettem az egyik kezemmel, akkor úgy éreztem, hogy a másikkal is meg kell.


Én úgy szoktam le róla, hogy elkezdtem leszarni, hiába is volt rossz érzés, mert tudtam, hogy hülyeség az egész. Most már alig van ilyen érzésem.

2012. nov. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az, de tényleg nem tűnik súlyosnak. Nekem olyan volt általánosban pl. hogy ilyen toldozott-foldozott járdákon (elég sok van a környéken) ha sötétebb színű aszfaltrészre léptem jobb lábban akkor utána ballal is rá kellett egy sötétebb részre lépni, és fordítva, valamint ha világosabb színűre léptem az egyik lábammal akkor sötétebbre is kellett vele lépni. Tiszta bonyolultnak hangzik, de csinálni egyszerűbb volt :D Elég zűrös időszakom volt 10-14 évesen és azért csináltam ezeket. Aztán rájöttem hogy hülyeség és egy kis odafigyeléssel abba hagytam. Vagyis nem kezdtem újra. Azt hiszem az is egy jó lökés volt hogy egyszer egy osztálytársam megláttam hogy összevissza cikkcakkban megyek (emiatt) a járdán és megkérdezte mi a sz*rt csinálok :D

Egyébként az emberek nagy része enyhén kényszeres, szerintem az is egy kényszeres dolog hogy állandóan agyalunk, járnak a gondolataink fölöslegesen. És ezt nehezebb is leállítani mint pl. nekem ezt a járdás dolgot volt annó!

2012. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

*lábbal

*meglátta

2012. nov. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaja :D Meg nem szabad rálépni a vonalra(repedésre), és egy betonkockára csak egyszer szabad rálépni! :DDDD


[link]

2012. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen,a világos-sötét dolog,az érintéses is,nameg sok más jellemző rám.De egyszerűen beleőrülök,ha nem teszem,volt olyan hogy már elájultam,annyira nem bírtam,és másnap vissza kellett mennem az adott helyre.
2012. nov. 29. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!