Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha súlyosan...

Mit tegyek, ha súlyosan számítógépfüggő vagyok?

Figyelt kérdés

Szünetekben napi 10-14 órákat gépezek. Ha nem jutok a számítógéphez, üres érzésem van, előfordult, hogy sírtam miatta... Mindig úgy érzem, hogy egy csomó mindennek utána kell néznem, pl. mennyibe kerül a táska, amit kinéztem, milyen pakolás használ pattanások ellen stb. Egy csomó infót meg akarok tudni, ezért lógok itt, a Gyakorin is sokat, mert megtudok egy csomó dolgot. Meg sokat Facebookozok is, 9gag-ezek, YouTube-on nézek videókat és ezek mellett sok filmet, sorozatot nézek.

Ha nincs lehetőségem netezni, nem jut eszembe semmi, hogy mit csinálhatnék. Szinte már az interneten élek... Mit tehetnék? A függőségem már a tanulás rovására is megy, valamint a kapcsolataimra, egész nap csak a szobában ülök. Szeretnék normális tini életet élni. :/ Olvasni már fél éve nem olvastam, pedig emlékszem, 2-3 éve rengeteg könyvet kivégeztem, meg a kutyáimmal is csak annyi időt töltök, amikor hazajövök. Szeretnék normális tini életet élni. :/ De nagyon nehéz leszokni, ez már komoly függőség.

16/L


2013. jan. 2. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha nincs ki kitaszítson a gép elől akkor neked kell magadat megreguláznod. Legyél kőkemény, és most azonnal kapcsold ki a fenébe a gépet, és menjél ki. Unalom? Olvass ahogy mondtad, mozogj, teszem azt sminkeld ki magad. :P Na sipirc.
2013. jan. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vannak barátaid/barátnőid, akkor próbálj velük lógni, mászkáljatok el együtt. Úgy könnyebb lenne elterelned a figyelmed a gépről.
2013. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
kőkeményen power off
2013. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha suli után hazamész akkor szinte egyből bekapcsolod? Gép mellett tanulsz? Ha mondjuk másokkal vagy, akkor arra gondolsz, hogy mikor érsz már haza és kapcsolhatod be? Én is pont így vagyok vele,ahogy írtad. 16/L
2013. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem is pont ez volt. Aztán elhatároztam, hogy ez nem lesz így jó, úgyhogy mehatároztam hogy először csak napi 2 órát gépezhete, utána meg 1 órát. A nap többi részében meg igaz a tanulásra nem nagyon bírtam rávenni magam, de elkezdtem újra olvasni, rájöttem hogy már nagyon hiányoztak a könyvek. :) A kutyáimmal is napi több órát foglalkozok, sétálok. Mostanába meg főzni tanulgatok. :) Hétvégén meg próbálok a barátaimmal lenni, pörögni. És néha munkát vállalok.

Szerintem ha elhatározod magad, biztos menni fog, :)

Bocs a hosszúságért,

2013. jan. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!