Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szinte minden nap gondolok az...

Szinte minden nap gondolok az öngyilkosságra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mikor elmondtam a barátnőmnek azt mondta hogy ne tegyem és tudom hogy neki van igaza, mikor meg rájött hogy komolyan gondolom sírt. Mit tegyek ha nem akarok fájdalmat okozni a szeretteimnek de már nem bírom tovább. És nem, nem megyek orvoshoz!!!

2013. febr. 15. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gondot kéne megszüntetni, ami kiváltja ezt az érzést. Ha az létező dolog.
2013. febr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

amit csinalsz (elmondod az embereknek hogy foglalkozol az ongyilkossaggal) nem mas mint erzelmi zsarolas. szerintem ezt ne csinald.

a legnagyobb gond az, hogy az emberek azt hiszik, hogy a gondolatok csak ugy jonnek maguktol megregulazatlanul, pedig ez egy nagy tevedes. TE befolyasolod a gondolataidat, ami aztan meghatarozza mit cselekszel es hogy ki is vagy te valojaban. igy erdemes megvalogatni a gondolataidat.

ha eleinte nem is megy tul konnyen de ezt gyakorolhatod. olvass konyveket, azok egyreszt idolegesen elvonjak a figyelmed es uj gondolatokat ultet a fejedbe, amin akaratlanul is el-elmelazol olvasas utan is, igy duplan nem gondolsz az ongyilkossagra. meg kell tanulnod elhesegetni a felesleges gondolataidat es koncentralni a hasznos, epito jellegu dolgokra. (ez nem feltetlenul uncsi, a szorakoztato dolgoknak is hasznosak, feltoldosz toluk;)) szoval szedd ossze magad, ne legyel nyamnyila, ha jon az onsanyargato gondolat sorozat engedd tovabb, csinalj mast, esetleg segits masoknak valamiben, akkor meg hasznosnak is erzed magad. ilyesmik. rajtad mulik, milyen ember vagy!

2013. febr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Blossom Bright válasza:
100%

Hello! :)


1. Hány éves vagy?

2. Mi az, amit nem bírsz tovább?

2013. febr. 16. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ez az érzelmi zsarolásos dolog egy tévhit. Akkor lenne érzelmi zsarolás ha igazából nem az öngyilkosság foglalkoztatná, csak úgy mondaná, hogy elérjen dolgokat. Elmondani valakinek egy ilyen érzést bizalomra utal, és arra, hogy az illető segítséget szeretne. Ez nem elítélendő számomra. Mellesleg statisztikai adat h az öngyilkosok 85 %a tudatta környezetével, hogy min gondolkozik, majd megtette... ez elég szomorú, hogy valaki elmond egy ilyet és rögtön jönnek a sztereotípiák... :(
2013. febr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát változz meg mert ott fog hagyni a barátnőd! Én is hasonló dolog miatt hagytam ott a barátomat.
2013. febr. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked legalább vannak szeretteid. Akinek nincsen az még nehezebb.
2013. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

beszelni rola oly felesleges, szamomra gyavasagot sejtet:

[link]

2013. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ikim ***** válasza:
Gondolkozz el, hogy miert akarod megtenni. Vedd figyelembe a tesben zajlo kemiai folyamatokat is. Ha veletlenul nem vagy az emberi test biokemiai folyamatainak szakertoje, keress eggyet. A problemad lehet olyan jellegu, amit a szo legszorosabb ertelmeben fizikailag keptelen vagy megoldani. Egy szakembernek viszont rendelkezesere allnak a megfelelo eszkozok, hogy korrigalja a hibat. Ez genetikai hiba, NEM A TE HIBAD.
2013. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!