Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el, hogy...

Hogyan fogadjam el, hogy szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés

Már 3.-os korom óta vagyok szemüveges. Lehet azt gondolni, hogy ez nekem már rég természetes és már rég megszoktam. Ez igaz is. Soha nem gondoltam úgy a szemüvegességemre, hogy az rossz lenne vagy hátráltat, de bármennyire is szépíteni akarom igen is hátráltat sok mindenben. Most 11.-es vagyok. Mostanában néha néha ritkán (pl most is) fel tör bennem, hogy ez engem nagyon nyomaszt.. és olyan mintha a lelkemet korlátozná.. Nem arról van szó, hogy én tetszelegni akarok másoknak, hanem egyszerűen az a tudat.. Hogy CSAK egy segédeszköz segítségével látom a körülöttem lévő világot.. Nem szabadon.. Csak egy lencsén keresztül kukucskálok ki a világra.. Csak és kizárólag így láthatom tisztán és ez engem végletekig el tud nyomasztani...

A kérdésemben benne van, hogy "hogyan fogadjam el", de most is azt érzem, hogy ellenállok.. Nem akarom.. Soha többé, de mintha hozzám nőtt volna..



2013. márc. 4. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Műtét esetleg menne? Vagy ott van a kontaklencse, ami annyira nem feltűnő, te sem vennéd észre, hogy rajtad van, így talán nem zavarna.

Amúgy meg: Ne úgy fogd fel, hogy te csak segédeszközzel élhetsz teljes életet.. Fogd fel úgy, hogy van, akinek nem adatott meg a látás, neked is csak félig, ám a szemüveged nélkül nem látnál. Ez olyan dolog, ami segít, hogy láss. Nem az ellenséged, hanem a barátod. Szóval tekints rá úgy, mint aki vagyis ami segít, hogy láthasd a világot, hogyha már gond van a szemeddel, ő segít:)

2013. márc. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!