Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érezte már más is iilyen...

Érezte már más is iilyen kiátástalanul a helyzetét ennyi idősen? Ha igen hogyan jött ki ebből?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok jelenleg felső oktatásba tanulok.Egy ideje magányosnak érzem magam.A csoportból van egy két ember akivel jóba vagyok,de az sem szoros...

Igazából még nem volt komolyabb kapcsolatom,vissza húzódóbb típus vagyok,mindig is kevés barátom volt.Mindig is vágytam arra,hogy én is kiélhessem magam és legyen életem.Most nyáron jól éreztem végre magam a bőrömbe, bele lendültem a társasági életbe voltak barátaim,szerelmi kalandba kerültem(de nem lett végül semmi),fiatalnak érezhettem magam…Aztán most itt van a depresszió időszaka,nincs motivációm,nem tudom mit kezdjek magammal,csak úgy lógok a levegőben…Lassan elkéne kezdeni dolgozni,de én nem szeretnék,mert félek,hogy nem lesz életem semennyi sem...Azt érzem nincs értelme élni..

Rémülten látom,h az ismerőseim egy része aki 20-22 éves kb.már stabil párkapcsolatban él,netán gyereke van,céget vezet. Pl:.egyik barátnőm tavaly még gyerekes volt,most 20 éves a barátja 33 és az esküvőjüket tervezik… Ilyenkor megrémülök,h Te jó ég így elszaladt az idő…Még nem is olyan rég középsulisok voltunk… Én még nem szeretnék előre rohanni,szeretném élvezni az életet.

Tudom nevetségesen hangzik,de úgy érzem magam,hogy megöregedtem és a nyugdíjas éveim utolsó éveit élem…Szoktam is mondani az ismerőseimnek,hogy nekem már úgy is mindegy meg én már öreg vagyok ehhez..

Elmondhatatlanul vágyom vagány emberek társaságra,h tőlük tanulhassak,velük lehessek és legyen egy párom.Sokan mondják,h menjek társaságba meg menjek egyedül bulizni,de egyrészt nincs hova másrészt pedig nem működnek jól az emberi kapcsolataim így hiába megyek bárhova hisz senkihez sem tudok közel kerülni és nem alakul ki barátság csak nagyon laza haveri kapcsolat…Neten már sok mindenkivel ismerkedtem és egyik sem jött össze,nem alakult ki kapcsolat,sok a negatív tapasztalatom…Az kéne,hogy szerencsés legyek és jól érezzem magam a bőrömbe,de nem tusom,hogyan.

Volt már valaki ilyen helyzetbe? Ha igen,hogy jött ki belőle?


Köszönöm! :)



2013. márc. 21. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős... furcsa ez az öregség érzés, hiszen amiatt van nálad is, mert még nem csináltál szinte semmit, elmulasztottál egy csomó dolgot! Velem is ez van! :/


Te mit csinálsz szabadidődben? Valami hobbi kell! :)

Sport szuper lenne, én legalábbis ezt tervezem mostanában... Kikapcsolja az agyat, lefáraszt, egészséges és akár még ismerkedni is lehet a társakkal! :)


Lány vagy, igaz? Akkor nem lehetsz túl szép, vagy valami baj van a külsőddel... vagy a kisugárzásoddal! Utóbbival biztosan, mert az eléggé meg tud látszani, ha nem érzed jól magad a bőrödben, feszengsz, görcsölsz a dolgokon... ez nem jó! Előbbit meg csak el tudod dönteni, tudod min kell javítani és sikerülhet is(mondjuk ez sima barátsághoz lényegtelen, elég annyi, hogy ne legyél szakadt büdös, ez meg gondolom csak megvan :) ), nem? :)


Mi változott nyár óta? Mert úgy tűnik, mintha csak a kisugárzásod (életvidámból depressziósba). Lehet, hogy csak ennyi a gond...

Persze tudom, hogy segítség nélkül nehéz, de valamit változtatnod kell! :)

Hajrá! ;)


"Szoktam is mondani az ismerőseimnek,hogy nekem már úgy is mindegy meg én már öreg vagyok ehhez.."

Miben nem vettél részt megint? Ez is egy elszalasztott lehetőség volt valamire? Valami jóra?

2013. márc. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Reagálok. :)Ismerős... furcsa ez az öregség érzés, hiszen amiatt van nálad is, mert még nem csináltál szinte semmit, elmulasztottál egy csomó dolgot! Velem is ez van! :/ -Több ismerősömnél is akiknek nincs párjuk és/vagy életük ez van,h öregnek érzik magukat... :( Megynugtat legalább,h nem vagyok egyedül ezzel...


Te mit csinálsz szabadidődben? Valami hobbi kell! :)

Sport szuper lenne, én legalábbis ezt tervezem mostanában... Kikapcsolja az agyat, lefáraszt, egészséges és akár még ismerkedni is lehet a társakkal! :)-Igen én is ezt tervezem futni szeretnék várom a szép időt. :) Ezen kívül fogok keresni,de jelenleg nincs lelki erőm... :(


Lány vagy, igaz? Akkor nem lehetsz túl szép, vagy valami baj van a külsőddel... vagy a kisugárzásoddal! Utóbbival biztosan, mert az eléggé meg tud látszani, ha nem érzed jól magad a bőrödben, feszengsz, görcsölsz a dolgokon... ez nem jó! Előbbit meg csak el tudod dönteni, tudod min kell javítani és sikerülhet is(mondjuk ez sima barátsághoz lényegtelen, elég annyi, hogy ne legyél szakadt büdös, ez meg gondolom csak megvan :) ), nem? :)-"Kedves vagy h azt írod,h nem lehetek túl szép...Állítólag nagyon szép vagyok,de piszok igénytelen főleg öltözködés terén,de jól ápolt vagyok természetesen..."


Mi változott nyár óta? Mert úgy tűnik, mintha csak a kisugárzásod (életvidámból depressziósba). Lehet, hogy csak ennyi a gond...Igen,igen ez a fő probléma a KISUGÁRZÁSSAL van a fő baj... :S Ha ez változna akkor MINDEN más lenne... :)

Persze tudom, hogy segítség nélkül nehéz, de valamit változtatnod kell! :)

Hajrá! ;)-Köszönöm! :)


"Szoktam is mondani az ismerőseimnek,hogy nekem már úgy is mindegy meg én már öreg vagyok ehhez.."

Miben nem vettél részt megint? Ez is egy elszalasztott lehetőség volt valamire? Valami jóra?-Arra,h nincs párom és nem is lesz...

2013. márc. 22. 00:54
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
érdekes ez a piszok igénytelen mint saját jellemzés az öltözködésedre - nem tudom eldönteni belőle h most akkor így érzed jól magad, v zavar ez is...
2013. márc. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Valamit kell csinálnod... otthon ülsz és szenvedsz? Annál nincs rosszabb!


Igen... most tényleg jól érzed magad a ruháidban és csak néhány ismerősödnek nem tetszik, vagy te is rosszul érzed bennük magad? Nyilván úgy kéne öltözködnöd, ahogy neked tetszik, és nem úgy, ahogy másoknak! Az ő egyéni véleményük, hogy nekik nem tetszik és nem pedig követelmény! :)


Akkor még a bajodat is tudod... Minek kellett ez a hosszú leírás? :D

Szívesen! ;)


A szerelemre sosem leszel öreg, ne csapd be magad! :)

2013. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Ez a leírás úgy hangzik, mintha Te magad sem ismernéd a problémáidnak a gyökerét.

Pont ilyen helyzetben nem voltam, de hasonlóban igen, és én sem tudtam hogy mitől van, meg persze önállóan változtatni sem tudtam rajta. Mondjuk nekem voltak közeli barátaim de ők sem nagyon tudtak kimozdítani. :(

Én speciel elkezdtem kineziológushoz járni, és pár alkalom után sok mindenre rájöttem, oldódtam, és elmúlt a rosszkedv. Mondjuk mákom volt a szakemberrel akihez kerültem. Szóval szerintem kineziológussal érdemes tenni egy próbát.

2013. márc. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Mintha én lennék, csak fiúban. Kor, suli, személyiség passzol. Nekem kb nincs is magánéletem, se barátok, se barátnő. Dögunalom az egész,csak én dolgozok is. Igazából, nem lenne ez az egyetem nekem, már rég leugrottam volna valahonnan. Nekem most sajnos csak ez ad motivációt, hogy tanuljak :( Alig van társas kapcsolatom. Bár ezt kifelé erőteljesen torzítom, sajnos nem jó, de ez biztos ilyen pszichológiai zavar... Szóval én próbálok erősnek látszani...pedig nagyon gyenge vagyok...főleg mióta elhagyott barátnőm is. Én igazából nem tudok kiutat már magamnak, csak a Jó szerencsében bízok, ami meg nincs, hisz mindenért tenni kell...nem véletlen lettem hallgató...de sajnos, nincs meg bennem sem az önbizalom, illetve magamat sem szeretem, nem tudom elképzelni ki szeretne engem, egy furcsa alak vagyok. Persze suliban azért normális arcomat tüntetem fel:) Ennyiből jó ez a sokarcúság...Az egészben az a legrosszabb, ha meghalnék, szinte senkit sem érdekelne, eléggé remete életet élek (könyvtár, suli, meló és edzés) szinte soha nem megyek sehova, a zárójeles helyszíneken kívül. Fáj, hogy senki nem hív sehova, hogy nem tartozom sehova, hogy nincs egy jó cimborám, akivel sörözhetnék egyet és elpanaszkodhatnék neki a bajaimról. Még jobban, hogy a lányok sem értékelnek. Biztos egy unalmas alak vagyok számukra...
2013. márc. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló:Teljesen megértelek és együtt érzek Veled..Amit a jó szerencsérő írtál érdekes dolog én is abban bíznék,de az nem adatott meg nekem...


Megkérdezhetem,h miért szakított Veled a barátnőd?

2013. márc. 23. 22:53
 8/10 anonim válasza:
sajnos vizsga időszak előtt voltam és sokat kellet tanulnom. Nem nagyon foglalkoztam vele akkor. De ez egy folyamat vége, korábban már sokat vitáztunk. Talán ha kiegyensúlyozottabb lett volna a kapcsolatunk ősszel, simán "túléltük" volna a decembert. Vagy ha én kicsit aktívabb lettem volna... de akkor haragudtam ezért rá, és dacból se írtam neki. Hogy nem érti meg, hogy ez fontos. Úgy voltam vele, jó akkor "szünet", és vizsgaidőszak után újra együtt. Közbe ő már talált magának újat. Én csesztem el, túl későn kezdtem aggódni, hogy tényleg vége, nem hittem el...
2013. márc. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Háát sajnálom... :( De remélem,h majd találsz mást és akkor jobb lesz... :))
2013. márc. 24. 19:25
 10/10 anonim válasza:
ismerős érzés...
2013. márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!