Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek az Enneagram...

Mi a véleményetek az Enneagramm személyiség tesztröl? Van olyan oldal ahol jellemezve van az összes eredmény? (nem csak azt irja amit kitöltöttem).

Figyelt kérdés

Nekem ilyen lett:(a sorrend a pontokat jelöli, minnél elörébb van a felsorolásban annál több pont) 1. A misztikus filozófus 2. A hõs 3. A müvész 4. A varázsló, A mágikus gyermek döntettlen 5. A harcos 6. A szent, Az istennõ döntettlen 7. Az uralkodó


Az én eredményem:

A misztikus filozófus

Magasabb oktávja: A misztikus filozófus

Szent eszméje: A mindentudás

Szent ösvénye: A nem-kötõdés

Alsóbb oktávja: A visszahúzódó személyiség

Szenvedélye: A fukarság

Eszménye: Tudom

Beszédstílusa: Az értekezés

Amit elkerül: Az üresség

Védekezõ mechanizmusa: Az elszigetelõdés

Csapdája: A megfigyelõ

Végletei: Szociális - Antiszociális


2009. okt. 21. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Sztem annyira nem hülyeség, mint amilyennek elsőre tűnik, sőt. Csak az a bajom vele, hogy ahány teszt, annyiféle meghatározás a 9 személyiségjegyre. Pl a 4-esre hol romantikusként, hol individualistaként (itt meg müvészként) hivatkoznak, meg ehez hasonlók. Én az MBTI-t jobban szeretem. Sztem jobb is, pontosabb is, megbízhatóbb is, viszont bonyolultabb is (van összefüggés a kettő között, érdekes téma). Amúgy az én Enneagramon 5w4 szokott lenni (vagyis alapvetően 5 [A misztikus filozófus] és mellette a 4 [A müvész] ami még jellemző).


Oldal ahol írnak róla: [link]


De sztem vmi angol írással jobban jársz. Mondjuk [link] . De sokkal jobb a [link] -on keresni mindenféle információt róla. Ez utóbbi egy fórum, elsősorban MBTI köré építve, de van itt minden ami önismeret/emberismeret.

2009. okt. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Mivel 3000éve tanulmányozzák így több fajta írás is van.

A leghasználhatóbb Don Richard Riso és Russ Hudson rásai. Szerintem a teszt semmire se jó ,el kell olvasni az anyagot és magadra ismersz

[link]

Én is 1-es vagyok:D

2016. máj. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
MBTI túl messzire megy, és semmi köze a valósághoz pl. a funkcióknak. Túl rugalmatlan. Ami miatt mégis magukra ismernek az emberek, az a Forer-hatás. Enneagram eleve a gyakorlatból indul ki, nem egy (amúgy rossz) elméletet akar ráhúzni az emberekre.
2016. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!