Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha magad alatt vagy, depresszi...

Ha magad alatt vagy, depressziós a hangulatod és semmihez sincs kedved, hogyan rángatod ki magad ebből az állapotból?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Néha lehangolt vagyok, de egyszer voltam depressziós, akkor is csak egy gyógyszer hatása miatt.

Friss levegő, ki kell menni a házból sétálgatni, találkozni barátokkal, értékelni a fontos dolgokat és egy finom fagyi is segít :))

2013. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor csak még rosszabbul leszek másoktól, így olyan helyre megyek ahol egyedül vagyok.
2013. júl. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ilyenkor lemegyek kocogni a termeszetbe,néha segít:)
2013. júl. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mennyire vagyok depressziós. Ha kicsit, olyan zenét hallgatok, amitől begerjedek, és ideges leszek. (Disturbed, Bullet for My Valentine, és sok más metal/rock együttes műveit) De ha annyira depressziós vagyok, mint most is, úgymond elvesztem a kontrollt magam felett, és csak reflexesen menekülök attól, ami bántott. Például most épp ezt a választ írom, mint elterelés. Csak innét egyedül nem tudok kijönni, ez csak szintentartás.
2013. júl. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem birom rávenni magam, hogy kirángassam magam az állapotból. Inkább szeretek elgondolkozni a problémán, kicsit sajnálgani magam... Az emberekhez sosincs kedvem ilyenkor, de aztán mindig a barátok segítenek, meg a társaság, hogy van más, amivel foglalkozni kell.
2013. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Tapasztalatból mondom, semmilyen fajta "rángatás" nem segít a depresszió leküzdésében, hanem megakadályozza, hogy rájöjjek, miért is vagyok depressziós. A Te helyedben nem beszélhetek, de én akkor voltam depressziós, mikor a régi szabályaim/világlátásom/módszereim már nem működtek, az új helyzethez passzolók pedig még nem álltak rendelkezésemre. Vagyis ott kezdtem az önvizsgálatot, hogy épp most milyen változást követel meg tőlem az Élet aminek ellenállok? Mindig meglett a megoldás, minél aktívabban és mélyebbre voltam hajlandó ásni magamban, annál kevésbé volt fájdalmas a folyamat.


Átmenetileg a depressziós zene hallgatása és a sok egyedül töltött óra segít- nem arra buzdítalak, hogy igyál és verd el a környékről a barátaidat.


Ha ellenállsz a depresszióval járó érzelmi állapotodnak, elnyújtod a problémát.


Üdv R.

2013. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én általában tovább kínzom magam lelkileg és addig sírok míg fáj a hasfalam,és kiszárad a könnycsatornám.Ha elterelem valamivel a figyelmem akkor úgy érzem magam mintha félbehagytam volna valami nagyon fontos dolgot.

Olyan dolgokat keresek interneten amikről tudom hogy fájni fognak,amiknek köze van az én nyomoromhoz.Vagy durva hangvételű levelet írok magamhoz,vagy szomorú dalokat hallgatok és elképzelek egy jelenetet vagy történetet(saját karakterekkel akik a fejemben vannak)de önutálat után általában eszek valami édeset;-)

2013. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ugyan az mint az utolsónál tovább kínzom magam bármivel de szarabb legyen a kedvem és ezt nem én akarom ez így megy sajnos :(
2013. aug. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!