Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok, van két gyerekem, 9 éve vagyunk együtt a párommal. Én úgy érzem jó anya vagyok, jó feleség, de egy szempillantás alatt el tud bármi bizonytalanítani. ha belenézek a tükörbe nem látom magam csinosnak, pedig a párom mondogatja, meg azért megszoktak nézegetni a pasik az utcán. De valahogy én nem érzem jól magam a bőrömben. szerintem innen indul az egész önbizalom hiány is. Kivülről nem vagyok megelégedve és ez kihat mindenre. Tudok főzni és szeretek is de pl anyósoméknak az istenért sem főznék. egyrészt mert meg sem enné másrészt mert félek a kritikától. Az oviban nem tudom magam egyenrangúnak érezni a többi anyukával. úgy érzem hogy úgy tekintenek rám mint egy alacsonyabb rendű emberre. mintha én nem is tenném meg ugyanazt vagy még többet mint ők nap mint nap. Ma is egész éjjel sírt a kicsi, kb 1,5 órát aludtam. elmosogatva még nincs de ilyenkor esik a legrosszabbul ha jön hozzánk valaki és ég a bőr a képemen hogy nem mosogattam el. Pedig alig élek. Hogyan kell önbizalmat szerezni? hogyan szeressem meg saját magam? nem tudom hogy vannak e jó tulajdonságaim. olyan mintha nem is léteznék. azt sem tudom hogy ez miért alakult így. sosem voltam megelégedve magammal. se kamaszként se még akkor mikor nem votlak gyerekek. dDe most már unom, és sokszor sírhatnékom van emiatt.
2013. szept. 6. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Na figyelj:

1. "olyan mintha nem is léteznék" Ha nem léteznél, akkor hogy írnád ki ide ezt a kérdést? :D Kerülve a viccet, szerintem szerintem úgy lehetne több bizalmad, hogy nem gondolsz ilyen hülyeségekre. Nem tudom, hogy azt hogy az anyukák kisebb rangúnak néznek miből szűrted le (?), de szerintem ezt csak bebeszéled magadnak. Úgy ahogy én is. Én is úgy érzem, az osztályomban, hogy mivel én a legtöbb dologból kimaradok (felelsz vagy mersz, meg osztályképnél nem vágok hülye pofát, nincs facebookom stb...) Szerintem higgy a párodnak, ha ő férfi szemmel azt mondja, hogy bizony csinos vagy meg más is megnéz... nem hiszem hogy csak azért mondja, hogy jobban érezd magad :) hanem azért mert egy tény, hogy csinos vagy. De tényleg erre az anyukás dologra kíváncsi vagyok, hogy miért érzed úgy, hogy lenéznek. Hátha hozzá tudok szólni!

2013. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 GipszI válasza:

"Hogyan kell önbizalmat szerezni? hogyan szeressem meg saját magam? nem tudom hogy vannak e jó tulajdonságaim."


Első kérdés: Miért nem szereted magad?

Írtad hogy "ha belenézek a tükörbe nem látom magam csinosnak" -> Ha megnéznek a férfiak az utcán az vagy amiatt vagy mert bányarémnek nézel ki, vagy azért mert jól nézel ki. Kérdés, hogy amikor megnéznek, akkor "vadász" szemmel, mint kívánatos préda, vagy "sajnállak" szemmel néznek rád?

"Kivülről nem vagyok megelégedve és ez kihat mindenre" -> Itt az fel kell mérd, mivel nem vagy elégedett. Aztán, hogy ezeken tudsz-e változtatni (reálisan). Ha igen, akkor változtass. Ha tudsz változtatni de nem teszed, akkor csak magadat hibáztathatod. Ha nem tudsz változtatni, akkor nincs miért elégetlenkedned, hiszen nem tudsz rajta változtatni.


"hogyan szeressem meg saját magam?" Először is, ne utáld magad. Aztán tanuldd meg elfogadni magad. Aztán jön az hogy megszereted saját magad :)

2013. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen ez azért nehéz kérdés, mert én úgy gondolom hogy változtathatnék rajta hogy így nézek ki. Nincs sok de szerintem egy 4kg plusz biztos van rajtam. És ez nem azt jelenti hogy csontvékony lennék a 4kg nélkül. Most 160cm vagyok kb és 64 kg. Tavaly a szülés után rajtam maradt 13 kg, 4 hónap alatt úgy leadtam mint a sicc! büszke is voltam magamra hogy két gyerek után 60kg vagyok. De visszajött 4 kg, és én nem látom magam vonzónak. A párom szerint ez hülyeség, meg a párom munkatársai is szoktak viccelődni a párommal mikor látnak engem hogy 5ször megvoltam már nekik... gondolatban :) ez mind jól esik de valamilyen idióta kényszer miatt bennnem az van hogy MINDENKINEK meg kell felelnem. Nem elégszem meg azzal hogy tetszem a páromnak. Én azt szeretném ha elfogadnának, ha nem látnám másokon azt h pl ezt a ruhát hogy mertem felvenni, vagy az anyukás kérdésre visszatérve: elmeséltem az oviban az óvónéninek hogy a fiam aki egyébként nagyon okos, lenyelt egy kavicsot. pánikolva felhívtam a háziorvost aki megnyugtatott hogy csak várjam meg a pelenkában az eredményt. ami egyébként másnap ott is volt én ezt viccesnek találtam, elmeséltem az oviban és azok az arcok akik ezt hallották mind azt sugározták hogy milyen rossz anya vagyok mert hagytam hogy lenyeljen egy kavicsot. Na ezért érzem magam rosszul az oviban. mert teli vagyunk bezzeg anyákkal, akikkel bezzeg nem történik semmi rossz és az ő gyerekük tökéletes. vagy pont a fordítottja, én nem szoktam panaszkodni ők meg igen, és azt hiszik hogy nálunk minden tökéletes, vagy annak akarom beállítani. Pedig csak őszinte vagyok. Próbálok beilleszkedni, tavaly elmentünk a párommal a szülők nevelők báljára. Már a bál előtt kitört a pletyka, egyik ismerősünk is ovistársunk. Látta mikor átvesszük a jegyeket, és elkezdett pletykálkodni hogy honnan van nekünk pénzünk bálozni menni, mert akkor pont nem volt a páromnak munkahelye. és ez nagyon rosszul esett, hogy én nem pletykálkodom, sőt igazság szerint nem is foglalkoztam vele erre ő ezen nyammog. És nyilván aki nem szereti magát azt mások sem tudják szeretni. Messziről süt rólam hgoy nem vagyok megelégedve magammal. Legszívesebben elköltöznék innen egy jó messzi városba ahol senki sem ismer és "tiszta" lappal indulhatnék. Újra ismerkedhetnék anélkül hogy csámcsognak, vagy ha csámcsognának is nem adnék rá lehetőséget. Talán nekem kéne Bree-nek lennem a született feleségekből :) igen talán ez a hibám, hogy túl tökéleteset szeretnék nyújtani mindenből. Pedig hibázom én is és nem szoktam rejtegetni ha hibázom. ááá én nem értem se magam se a világot.
2013. szept. 6. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!