Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyen elég bátorságom,...

Hogyan legyen elég bátorságom, hogy megpróbáljam megint?

Figyelt kérdés

Féléve próbálkoztam középfokú nyelvvizsgával,de nem sikerült. Elég rosszul viseltem,és azóta jártam tanfolyamra,meg tanárhoz is. Mindenki azzal "zaklat" hogy menjek el megint,és én is tudom,hogy meg kellene csinálni a nyelvvizsgát,de egyszerűen képtelen vagyok rá. Szinte sírni kezdek,ha belegondolok,hogy mennyire rossz volt,mikor megtudtam,hogy nem sikerült,és félek,hogy mi lesz ha megint nem sikerül.Ráadásul amiatt is bűntudatom van,hogy a szüleim kidobtak 30 ezer forintot ablakon,és nem akarom,hogy megint ez legyen.Hogyan vegyem rá magam,hogy elmenjek megint?

Bocsi,ha rossz kategóriába írtam.

16/l


2013. szept. 10. 18:03
 1/2 anonim ***** válasza:

az egyéb kategória mindenkit befogad:)


hol laksz? ha pesten, akkor tudom ajánlani, hogy menj a BMEre írásbelizni és az origóba szóbelizni... utóbbi azért jó, mert a hallgatásosnál a kérdés magyar és a választ is magyarul kell megadni, úgyhogy ha fogalmad sincs a szövegről, még akkoris a hasadra csapsz és valami logikusat odaírsz:D

a BME írásbeli meg hasonlít az érettségire

viszont a BME-n ratyin oldják meg a hallgatásos részt.. visszhangzik, óbégatnak.. origónál meg fejhallgató van

Origó írásbeli meg nyelvtanközpontú, vagyis nehezebb, ezért jó a BME


amúgy meg tanultál egy csomót, ha nem mész el, akkor meg az lesz kidobott pénz és idő.. és úgyis menni fog, nem olyan ördöngősség ez:)


anno a francia nekem se sikerült elsőre.. a BME-n szóbeliztem és azon meg is buktam (az írásbeli meglett).. azóta az angolt is így csináltam meg, ahogy fent leírtam és simán meglett:)

2013. szept. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Általában, ha újra megpróbálod akkor az olcsóbb és ha másodjára sikerül akkor már kevesebb mint 30 ezret dobtatok ki az ablakon:)
2013. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!