Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondoltok arról ha egy...

Mit gondoltok arról ha egy lány féltékeny a legjobb barátjára?

Figyelt kérdés

Igen,sajnos rólam van szó.

Az a helyzet hogy soha nem tennék keresztbe az ő boldogságának,és tényleg nagyon fontos nekem,de egyszerűen nem tudom elnyomni ezt a keserű érzést magamban.Nem az ő hibája,ő semmit sem tett azért hogy rosszul érezzem magam,a baj velem van.

Egyszerűen ő minden ami én valaha lenni akartam.Mindent megkapott amit valaha akartam.

Kevésnek,kicsinek,csúnyának,butának,rossznak éreztem magam mellette.Már addig fajultak az érzéseim hogy tudom hogy az vagyok.

Tudom hogy nagyon önzőnek hangzom,de hidd el,ennél csak rosszabb lesz.

Néha(tényleg,ez ritka,4 év alatt összesen háromszor volt ilyen)nagyon csúnya gondolataim támadnak róla.Nem vulgárisak,rosszabbak.

1.:Miért próbállak egyáltalán felvidítani?24 másik ember van a közeledben aki boldogan megtenné helyettem,jobb munkát is végeznének,és egyébként is,nem árt neked egy kis bánat és magány a sok szivárvány és csokipuding között.Megérdemled.

2.:Óóóh fogd már be,inkább örülj hogy a fiúk egyáltalán rád néznek,csokival meg virággal bombáznak,verseket írnak neked,és te ezen akadsz ki?Annyira szép kis életed van hogy muszáj valamiről panaszkodnod?

3.:Persze hogy téged soha sem vonnak semmiért felelősségre és mindenért megdicsérnek,rám akkor is ferdén néznek ha zsebre teszem a kezem,a Rodoszi kolosszust is rekonstruálhatnám,csak a hibákat vennék észre benne.Neked mindig mindent elnéznek,csak azért mert szép vagy.Anyád.

Hát,ennyi lenne.Pocsék barát vagyok.

És a tény hogy ilyen féltékeny vagyok rá csak még utálatosabbá tesz a saját szememben.

Nos.Gondolatok?


2013. szept. 16. 23:37
 1/2 anonim válasza:

lehet új barátok után kéne nézned :) nem azt mondom, hogy hagyd ezt a barátnődet, de ha tényleg ott van neki még 24 másik ember, akkor nem ő az, akivel a legbizalmasabb dolgaidról nyugodtan beszélhetsz. te is ugyanolyan értékes ember vagy, csak ezt nehéz észre venned, mert folyton arra figyelsz, hogy a barátnődet így szeretik, úgy szeretik, ezzel hívja fel magára a figyelmet, azzal sajnáltatja magát. arra nem gondoltál még, hogy lehet, más szemében úgy tűnik, te ugyanezt csinálod? :) én azt mondom nyiss az új felé ;) hidd el, ha pár év múlva visszagondolsz ezekre az időkre, látni fogod, hogy vagy azért volt rossz, mert nem léptél, hanem hagytad magad kihasználni, vagy pedig azért, mert nem tudtad értékelni azt a sok jót, ami ott van.

Mellesleg, abból, ahogy a barátnődről írsz, az jön le, hogy ő is ugyanolyan bizonytalan magában, hisz annak ellenére sem tud örülni, hogy annyian szeretik :)

2013. szept. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Önbizalomhiány. Másodsorban az együttérzés hiánya. Hidd el annak is vannak gondjai akit te tökéletesnek gondolsz.

Harmadrészt pedig lehet az hogy kivetítesz rá gondolatokat. Akár egy két rossz élmény amire ma nem emlékszel (akár előző életből), ez csupán kivetítés. Nem határoz meg téged és őt sem. De az dicséretes hogy a végére akarsz járni a dolognak és teljesen őszinte vagy az érzelmeiddel kapcsolatban. Még több kellene ilyenekből mint te.

Én amúgy a harmadikra tippelnék, persze azon felül hogy lehet önbizalomhiányod is. Olyan mintha valami rossz emlék vagy rossz élmény gátolna ebben akkor is ha nem emlékszel arra, hidd el az érzések azok nem véletlenül vannak. (Ki tudja. Lehet előző életedben te szemétkedtél vele és így kapod vissza)

Akárhogy is van. Nyugodtan szabadjára engedheted az érzéseidet és gondolataidat, de arra vigyázz hogy másnak ne árts. A gerinces és megbízható emberek mindig jól jönnek ki rossz helyzetből is.

2013. szept. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!