Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szakemberhez kellene mennem?

Szakemberhez kellene mennem?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta ilyen vagyok. Túlságosan csendes vagyok, már oviban is piszkáltak miatta . Az embereknek először az tűnik fel rajtam, hogy ez milyen szótlan. Sokan átbasztak már, volt hogy megütöttek,mert tudták, hogy nem ütök vissza, ezért szabad piszkálni, ütögetni. A másik: Még a családi összejövetelekkor sem merek összetett mondatokban beszélni, csak akkor válaszolok ha kérdeznek, vagy ha nagyon muszáj. Ha beszélnem kell ég a pofám, nem tudok artikulálni és szorongok, ideges vagyok. De persze ha sokáig csinálom egy idő után könnyebb és feloldódok, barátaim is vannak.

gépezés közben, ha valaki rá kérdez, hogy mit csinálok, akkor is úgy érzem, hogy elvörösödök és nehezen válaszolok, számítógépfüggő is vagyok.

Általánosba sokan piszkáltak a külsőségeimmel meg, hogy jó tanuló voltam és nem értek semmihez.

Régebben voltak ilyen fura kényszerbetegséges dolgaim, hogy ide-oda rángattam a fejemet, erőteljesen pislogtam , vakartam a kezemet, nyalogattam a szám szélét stb. Ha ezeket a mozdulatokat nem csináltam huzamosabb ideig, akkor furán éreztem magam. De ezekről sikerült leszoknom.

Most középiskolás vagyok.

Sokan piszkálnak, hogy milyen hülye fejem van, meg szerintem látszik rajtam, hogy stresszelek, hangomon is hallani.

Ha véletlen rám szegeződik a figyelem, akkor hevesen ver a szívem, izzadok, érzem, hogy vörösödök, ide-oda nézek egy szó sem jön ki a számon. Órán is azon szorongok, hogy nehogy felszólítson a tanár felelni, vagy olvasni, mert egyszerűen nem tudom elképzelni magam. Régebben is ehhez hasonló volt, de akkor nem nevettek ki olyan sokan, és akkor még aktívabb voltam, önként feleltem. Utálom ha rám figyelnek ez kezdetektől fogva így van.

Most úgy érzem, mintha depressziós lennék, ideges vagyok ha hozzám szólnak, hülyéskedni se tudok, régebben ez is ment valamennyire. Mostanában csak a legjobb haverommal, amúgy meg részegen.

Néha rám törnek ilyen "utálom magam érzések", előfordult, hogy megütöttem magam párszor, közben azt kérdezve magamtól, hogy egy senki vagyok, minek vagyok? Sokszor nagyon levert vagyok. Azon gondolkozok hogy egy fogyatékos vagyok és emiatt basztatnak. Családi ebéden se szeretek részt venni inkább gépezek. Magamnak való vagyok. De van, hogy jól érzem magamat és sokat nevetek.

Egyre inkább szeretek bent lenni és semmit se csinálni, alapból lusta vagyok.

Mi lehet a bajom? depressziós vagyok?


2013. nov. 17. 20:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Úristen. :O 100%-ban olyan vagy, mint én. :O (Azzal a kivétellel, hogy nekem kreol bőr típusom van, így nem látszik, ha elvörösödöm.)

Én is gondoltam már a pszichológusra, de egyből elvetettem az ötletet, hiszen másoknak sokkal nagyobb problémáik vannak. Illetve én szerintem nem vagyok depis, mivel már mindenki azt találja ki magára, én nem akarok ilyen lenni. Szóval csak 99%-ban vagyunk egyformák.

2013. nov. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem szerintem el kéne menni, mert nem bírom ezt rosszul érzem magam. magántanuló szeretnék lenni. De ezeket nehéz lenne elmondani otthon :(
2013. nov. 17. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Megértelek, velem is volt olyan, hogy már biztos voltam benne, hogy pszichológus kell és magántanuló leszek, majd anyum elé álltam (apum nem velünk él), de akkor nem tudtam mit mondani, így inkább valami másról kezdtem el beszélni. Megértelek. :/
2013. nov. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A pszichológus ingyenes? Úgy gondoltam, hogy kérek beutalót a háziorvostól.

A szülőknek nem kell tudnia róla, kivéve ha gyógyszert kell szednem...

2013. nov. 17. 22:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, végül is... Bár én az orvosnak se merném elmondani, főleg, hogy tuti rákérdezne, hogy ők tudnak-e róla.
2013. nov. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, hátha valami lelki probléma.
2013. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!