Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha megnyernétek a lottón a...

Ha megnyernétek a lottón a főnyereményt, miben változtatnátok meg az életeteket? Elég lenne a problémáitok megoldásához, hogy nem lennének többé anyagi gondjaitok?

Figyelt kérdés

Mire elég pár száz millió forint? Valóban megold mindent? Megváltoztatnátok az életkötülményeiteket? És mi lenne az egyéniségetekkel? Vajon megváltoztatná a jellemeteket a "megvehetem a világot kilóra" érzése? Eszetekbe jutna, hogy jótékonykodjatok?


És főleg: elmondanátok valakinek, hogy nyertetek?


2009. nov. 21. 12:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Igen elég lenne, mivel más jellegű problémáim nincsenek. Más jellegű problémákat egyszerűen meg lehet oldani. Aki akar az tud tanulni, tud megváltozni, barátokat szerezni, de pl hiába vannak barátaim, ha közben végig kell néznem ahogy a kutyám éhenhal... -.-" Azon csak a pénz segíthet. Az más kérdés, hogy valakinek megárt hogy pénze lesz mert nem akar továbbfejlődni, mert neki úgyis megvan mindene. De én vagyok magamban annyira biztos, hogy nem változna meg a személyiségem, azon kívül amennyire muszáj megváltoznia. Pl elmúlna a gyomorfekélyem ami attól van hogy hetekig bűntudatom van mert vettem egy farmert... Na ezt nem sajnálnám.

Ja és nem mondanám el senkinek. Mondjuk lehet a szüleimet segíteném meg támogatnám az kutyás dolgokat.

2009. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyernétek a lottón a főnyereményt, miben változtatnátok meg az életeteket?


- Nem tudom , gondolom elköltöznék szüleimtöl és vennék egy saját házat , autot, stb, körbeutaznám a világot meg ilyen apróságok :D


Elég lenne a problémáitok megoldásához, hogy nem lennének többé anyagi gondjaitok?


- Nekem igen, elég lenne, hisz a mai világban már gyakorlatilag minden a pénzröl szól, nálam , nálunk sincs ez másképp.


Mire elég pár száz millió forint?


Mire elég ? Gondolj bele ha már csak beteszed a bankba akkor a kamataibol is megtudsz élni azután , hogy megvetted magadnak azokat a "nagyobb " dolgokat amire ugy gondolod szükséged van , szóval elég sok mindenre elég az a "pár száz" millió forint.


Valóban megold mindent?


- Nem mindent de sokkal jobb lenne mint most.


Megváltoztatnátok az életkötülményeiteket?


- Egyértelmüen.


És mi lenne az egyéniségetekkel?


- Semmi , nem bolonditana meg a pénz , és attól hogy azt veszek meg majdnem amit akarok még ugyanilyen maradnék.



Vajon megváltoztatná a jellemeteket a "megvehetem a világot kilóra" érzése?


- Ez igy teljesen nem igaz , mert azért a világot nem tudnám megvenni, ha nem pár száz milliot nyernék hanem pár száz milliárdot, akkor már tudnék venni magamnak akár egy szigetet is :D , de mint mondtam nem változtatná meg a jellememet.


Eszetekbe jutna, hogy jótékonykodjatok?


- Eszembe jutna, de nem tenném meg. Más se adakozik nekem , én miért tegyem? Az emberek szemetek egymással , én miért legyek jo?


- És főleg: elmondanátok valakinek, hogy nyertetek?


Biztos hogy nem, én nem, a család , öcsém , tuti elmondaná egykét embernek , ugyhogy végulis tökmind1 lenne, de ha rajtam mulna senki sem tudná meg.

2009. nov. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: igen, minden problémám/nk megoldódna, sajnos ez az igazság. A pénz nem minden, de mindennek az alapja. Jótékonykodnék is belőle, annyiban meg nem változnék meg tőle, h nagyképű legyek, a múlt-eddigi életem eleget formált ahhoz, h ne szálljak el magamtól.

Elmondani: a család alap, h tudná, másnak meg nem kötöm az orrára szerintem, a pénzhiányunkról sem beszélek, akkor ha lenne pénzem miért mondjam el? Bér ezt így nem tudom,mit tennék.

Szeretnék is egy esélyt rá, h megbizonyosodjak én magam is arról, h milyen ez a helyzet, és mit tennék.

De ilyen nem nagyon lesz...

2009. nov. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ja és "Aki akar az tud tanulni":

Na látod, ez sem teljesen igaz, ugyanis én pl azért (is) nem mentem idén egyetemre, mert a szüleim anyagilag nem tudnának támogatni: kollégium, rezsi, kaja, utazás, plusz egyebek, havi cirka 60 ezer.

Szóval még ahhoz is pénz kell...

2009. nov. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem úgy értettem, hogy el tud menni tanulni, hanem hogy ahhoz nem kell pénz hogy bemagoljak valamit.
2009. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Itt hagynám a p*csába ezt a hülye országot!
2009. nov. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Megint első, én is elmennék innen!
2009. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
abbahagynám a sulit a fenébe, és minden áldott nap szívnék.
2009. nov. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálnám rendbe hozni az elrontott életem.

Először is újra kezdeném az iskolát,s végre azt tanulnám ami szeretnék lenni.

Közben beutaznám a világot, s olyan dolgokat próbálnék ki amire soha nem lesz lehetőségem.

A pénzt egy részét eladományoznám, másik részét befektetném.

Barátaim eddig sem voltak nagyon. Pénzzel sem lesznek.

Alapvetően nem változnék meg. Csak végre láthatnám a világot, s nem lennének anyagi gondjaim. 25/L

2009. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen el akarok menni innen, és ez csak egy nagy segítség lenne.


Én először is befektetném a pénzt valami vállalkozásba, és nem szórnám csak úgy ész nélkül.

Mert például ha veszek egy szép nagy házat, egy jó kocsit, és léha életet kezdek élni, akkor elfogy a pénz is. Nem tudom majd fizetni a házat se, a kocsit se, és teljesen elszegényedem.

Ha tényleg ilyen fullgazdak milliárdos lennék, az se lenne elképzelhetetlen, hogy jótékonykodjak.

És ha nem is akarnám senkinek se elmondani a nyereményem, úgy is kiderülne. Viszont addig tartanám titokban, ameddig lehet.:)

2009. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!