Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Pénz vagy Lélek? Megéri a...

Pénz vagy Lélek? Megéri a dominanciáért, a sikerért, a befolyásért átgázolni másokon? Hogyha alapból ehhez van tehetségem, bizonyos szinten élvezem, szeretek szervezkedni, rendszerezni, könnyen meggyőzöm az embereket. Megéri küzdeni ellene?

Figyelt kérdés
Skizofrén lennék? Jakyll és Hyde? Én többre tartom a szeretetet és az emberi lelket a pénznél... Régen pszichológus akartam lenni hogy segítsek az embereken... De a szakításom óta kezdek lassan kegyetlenné és érzéketlenné válni. Egyre inkább csak a pénz érdekel, mindegy hogy kin kell átgázolnom érte vagy miből szerzem össze. Állítólag tehetségesen szervezkedek és vállalkozói személyiségem van (ENTJ). Vállalkozó szeretnék lenni, és keményen továbbvinni a családi vállalkozást,esetleg egyéb üzletekkel kibővíteni a kört... Félek hogy a lelkem és a jelenlegi énem halott lesz... Inkább a szerelem és a szeretet mint a pénz... De már nem hiszek abban hogy valaha leszek szerelmes... Inkább akkor választom a sikert és a pénz általi orgazmust, pedig csak szeretni szeretnék valakit... Nem akarok egy érzéketlen karrierista,üzletmániás,maximalista állattá torzulni... Nem akarok vadászvacsorákra járni és pálinkát árulni nagy tételben illegálisan stb... Ez nem biztos hogy az én világom... De lehet hogy az lesz... Hozzászokok és egyé válok a leendő énemmel és érzéketlen leszek. Jelenleg 18 éves vagyok.

2014. jún. 5. 16:40
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Nyílt,határozott és közvetlen vagyok az emberekkel szemben. Hosszútávon gondolkozok. Élvezem a szervezkedést és az emberek meggyőzését közös célokról. Nem bírom a logikátlanságot. Használati eszközként tekintek az emberekre,és azzal foglalkozok hogy hogyan bővíthetem és tehetem hatékonyabbá a rendszert. De vannak bizonyos erkölcseim... Ami ezt nem engedi... De ez a gát most fog átszakadni és semmi más nem fog érdekelni ami nem üzlet, olyan barátság(kapcsolat) sem fog érdekelni amiből nem származik üzleti hasznom. Mivel a szerelmet és a lelki kapcsolatokat nem találom, ezért csak a munkámnak, a cégnek és az üzletnek fogok élni. Így biztonságban fogom érezni magamat.
2014. jún. 5. 16:50
 2/22 anonim ***** válasza:
Tökéletesen ugyanezt gondolom és így szeretnék/fogok élni. Annyi különbséggel, hogy engem nem zavarnak az emberek érzései. Szerintem nem éri meg küzdeni ellene. Úgy gondolom majd találkozom egy hasonlóan megalomániás személlyel, akivel képesek leszünk szeretni egymást... Vagy nem. :)
2014. jún. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ja és természetesen ki ne szeretne szexelni,főleg velem? Hiszen jelenleg is van pénzem. Bőven elég lesz a nyers állatias szex továbbra. Csak én filozofálom túl ezt is. Sokan annak is örülnének amim most van! Ugye mekkora marha vagyok? És én marha még környezetvédelmen,alapítványokon,stb idealista baromságokon gondolkoztam eddig... Az élet lehet hogy sokkal egyszerűbb ennél. Szaporodj,gyarapodj amit megtehetsz azt tedd meg,törj előre,ne nézz hátra!
2014. jún. 5. 17:02
 4/22 A kérdező kommentje:
#2 Lehet hogyha lány vagy, akkor pont rám lenne szükséged. :)
2014. jún. 5. 17:10
 5/22 A kérdező kommentje:
Egy olyan lányra lenne szükségem aki a jobb kezem az üzletben. És megvalósítanánk a közös ambícióinkat. És aki egy kicsit visszafog hogy ne vigyem túlzásba, mert maximalista vagyok. Legyen a szellemi és szerelmi társam egyben. És ne legyen túlságosan alárendelt. Tudjon érvelni és álljon ki az érvei mellett, és fogékony legyen a tanulásra.
2014. jún. 5. 17:16
 6/22 anonim ***** válasza:

ööö,izé..... ennek amiket itt leírtál van egy megnevezése! :)

Pont ma olvasgattam róla és elég sokminden igaz Rád.

[link]

Amúgy sajnálom hogy a pénzt mindennél fontosabbnak tartod,tudod valamikor hiába van több belőle akkor sem tudsz boldog lenni,jó igaz sok jó dolgot lehet venni rajta meg vehetsz motort is és az már közel áll a boldogsághoz,de csak pénzben gondolkodni elég gáz.Ennél azért többről szól az élet szerintem,de ha Te így ezt jónak érzed akkor csináld nyugodtan tovább.Valami csak lesz belőle...

Szóval nem skizo vagy hanem csak személyiségzavarod van....

2014. jún. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne a magánéletet a munkával keverni. Én biztos nem hagynám, hogy a párom velem dolgozzon.


Te helyedben megpróbálnám ketté választani a személyiségem. A magánéletben én lennék a leghûségesebb, legmegbízhatóbb ember, példás életet élnék. Viszont a munkában nem ismernék könyürületet, átgázolnék mindenkin nem érdekelne kinek ártok és kit bántok meg. Az üzleti életben nincs helye az érzelmeknek. Az életben való boldoguláshoz pénz kell, ha ez nincs jönnek a gondok. A családodnak is segítesz azzal ha sikeres vállalkozó vagy, ne azon kelljen agyalniuk, hogy mibõl fizessék ki a számlákat.

2014. jún. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

# 7/7 Nem feltétlen csak úgy lehet valaki gazdag hogy átgázol mindenkin!

Ha van egy jó szakmád és jó szakember is vagy akkor nem kell soha átgázolni senkin!

Meg ez az átgázolás is...Ez a zeptereseknek való.... :)

2014. jún. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szia :)

Ez vagyok én, csak nőben, némi különbséggel azért. Az üzleti világban csak kollégák léteznek, akikkel csinálok közös programokat, barátkozom, de csak egy bizonyos határon belül. Pl. nyaralni nem mennék velük soha. A magánéletemben meg szintén vannak olyanok, akik hasonló szektorban dolgoznak, mint én, de más munkakörben, vagy másként kamatoztatják a tudásukat. A legjobb barátaimmal ritkán beszélünk pénzről, hacsak nem egy közös ötletet akarunk megvalósítani. Nem hiszem, hogy gond lenne a személyiségemmel. A munkámban nagyon precíz, pontos vagyok és ezt megkövetelem másoktól is. A magánéletemben meg lazára veszem. Eltudom választani a kettőt és ez a titok. A kollégáimnak is és a barátaimnak is segítek egyaránt, nem félek a konkurenciától, te pedig igen. Ezen változtass szerintem és minden a helyén lesz. ;)

2014. jún. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

6-osnak: Már úgy 26-szor leírtam sok helyre, ez nem antiszociális viselkedészavar/szociopátia.Az ennél nagyságrendekkel súlyosabb.Az ha valaki kicsit utilitaristább/machiavellista, több benne az önérvényesítő tehetség még senkit nem tesz szociopatává.


Tipikus ENTJ-nek tűnsz, nincs ezzel semmi gond, ez a típus később fejleszti ki az emocionális érzékenységét, mire családot alapítasz, meglesz.Addig meg amúgy is csak hátráltatna.

2014. jún. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!