Mi értelme van?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor felmerül bennem ez a kérdés. Először a "Semmi" című könyv elolvasása után kezdtem el komolyabban kondolkodni ezen és azóta folyton ez jár a fejemben. És nem találtam semmi olyan dolgot az életemben amire azt tudtam volna mondani, hogy na ezért tényleg érdemes élni. Erre még jött az hogy olyan emberek akiket addig az életem sarokköveinek tekintettem egyszerűen kisétáltak az életemből. Magamba zuhantam mert rájöttem hogy nincs senki aki számára nélkülözhetetlen lennék. Akkor mégis mi értelme van ennek az egész rohadt színjátéknak? Eljátszuk hogy vannak dolgok amik nagyon fontosak pedig egyáltalán SEMMI sem fontos és SEMMI sem számít, mert néhány év és akkor már úgyis tök mindegy lesz. Aki gazdag vagy szegény, szomorú vagy boldog mind meghal. Értelmetlen volt az egész, mégha egy két név fenn is marad egy ideig a köztudatban, egy idő után az is eltűnik. Akkor miért ne legyen vége épp most az egésznek? Minek kell itt vergődni ha semmi értelme az egésznek?
2014. dec. 19. 23:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Mindennek értelme van, és mi jobban, mi kevésbé, de minden összefügg egymással.


A Földi élet egy tanulólecke. A TEST DRASZTIKUSAN MEGVÁLTOZIK IDŐVEL (értsd: meghal egy idő után, majd átalakul), MÍG A TUDAT/LÉLEK IDŐFÜGGETLEN! (Más szóval sose hal meg a tudat/lélek, képtelen elpusztulni, ahogyan végső soron a test se, a test is csak változik, átalakul, mikor drasztikusabban -pl halál-, mikor kevésbé).


A létezésnek ez csak egy icipici, ám de a tanulás szempontjából fontos része. Tanulás alatt most lelki-tudati tanulást értek, a végtelen globális egészre nézve.


Tehát bár a földi élet NEM a lényeget jelenti, ám a Lényeget támogatja, mert okít! Ha okulsz belőle!


A tanulást nem lehet megúszni. Aki pl öngyilkos, az a teste halála után alapjában, nagyjából onnan folytatja a tanulást egy másik testben, ahol az öngyilkosságkor tartott, sőt, még tetézi is a saját feladatait, mert erőszakost követett el (öngyilkosságot) , és mindennek meg van a visszahatása (karmája). Amit valaki pozitivnak tart, az is visszahat, és amit negativnak, az is. Szubjektív, hogy mi jó és mi rossz, de a lényeg, h a tetteidet, a vonatkozó szándékaiddal együtt visszakapod, mint mindenki a sajátját.


Az viszont, ha szenved valaki, nem tudni, ez-e az oka, vagy más! Ugyanis ha szenved valaki, nem biztos, h azért, mert korábban hasonlót elkövetett! (A fejlettebb lelkek részben direkt "akadálypályát" is építenek saját maguk számára)


Ugyanakkor bármi, amit elkövet az adott személy, visszahat rá ,annak szándékával együtt, és a szándéknak nagyobb súlya van akár rejti, akár nem - ezt megtapasztalja, ilyen egyszerű. Nem az a lényeg, jónak, vagy rossznak ítélsz-e valamit, hanem megkapod, amit főztél!


FIGYELEM: NEM azt mondtam ,hogy azt kapod, amit főztél!! Értesz? Nem ugyanazt jelenti! Hanem megkapod AZT IS, amit főztél! NA DE EZ IS TANULÓLECKE - MAGADAT TANULOD!


AZ ÖNISMERET MÉLYÍTÉSE A LÉT EGYIK FŐ CÉLJA, A FÖLDI ÉLET EBBEN SEGÍT, még ha gyakran fájdalommal is jár.

2014. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!