Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet egy fóbiát...

Hogyan lehet egy fóbiát leküzdeni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rettegek telefonálni. Ami jelen esetben azért gáz, mert munkát kell keresnem. Le tudom küzdeni esetenként a dolgot, tehát ráveszem magam, hogy a telefonért nyúljak, de szüntelenül fáj a gyomrom.

Az ok, amiért kikészülök, ha egy számomra ismeretlen emberrel telefonálok: egyszer volt egy zaklatóm és nem volt könnyű leállítani.


2015. ápr. 15. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szembe kell szállnod vele úgy biztos legyőzöd. Telefonálj többet és akkor majd rájössz, hogy az nem is olyan szörnyű dolog.
2015. ápr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 namixar válasza:

Innen úgy tűnik, nem annyira fóbiáról, mint inkább traumáról van szó.

Ha a telefonálás az egyetlen, amiben hátráltat a dolog, akkor próbálkozhatsz különféle relaxációs technikákkal, általában is, de leginkább telefonálás előtt. Nyugtató zene, egyenletes légzés, pozitív gondolatok, stb.

Akár megtanulhatod az autogén tréninget is, vagy meditálhatsz, vagy bármi hasonló.


De mivel komolynak tűnik a dolog, én azt javaslom, menj el tanácsadásra vagy terápiára, hogy feldolgozd a traumát, és akkor soha nem lesz vele bajod többet. Akár valami csoportos cuccra is mehetsz (pl pszichodráma), azok olcsóbbak.

2015. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Munkát egyébként már sikerült találnom tegnap óta. :)

Mostanában elég sok csalódás ért. Ugyanakkor ha szükség volt rá, mindig érkezett segítség. Most úgy érzem, mintha folyamatosan rossz döntéseket hoznék. Nem tudom, most eléggé össze vagyok zavarodva.... :/

2015. ápr. 16. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!