Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megnyomnád a gombot? (A doboz)

Megnyomnád a gombot? (A doboz)

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, ez egy Cameron Diazos film.

Ismretetője:

mit tennél, ha valaki adna egy dobozt, egy gombbal a tetején, amit ha megnyomsz, egymillió dollár üti a markod ugyanakkor meghal valaki, akit nem ismersz? Megtennéd? Pontosan ezzel a kérdéssel szembesül Norma és Arthur Lewis. 1976-ot írunk, az angoltanár és a NASAnak dolgozó mérnök átlagos külvárosi életet él kisfiukkal, amíg egy nap egy rejtélyes, torz arcú idegen fel nem bukkan, és eléjük nem teszi a dobozt, mint a nagy lehetőséget életük megváltoztatására. 24 órán belül dönteniük kell. Norma és Arthur súlyos morális dilemmával szembesülnek, hamarosan pedig arra is rájönnek, hogy döntésük következménye messze túlnő rajtuk.


Kort és nemet is légyszi!


2010. febr. 21. 17:29
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem nyomnám meg, mivel nincs jogom egy ember életet

kioltani.

De, ha jobban belegondolok nem tudhatom ki fog meghalni

lehet hogy egy szerettem vagy épp én. Akkor pedig a pénzt se tudom élvezni, arról nem is beszélve, hogy lelkileg súlyos megrázkodtatás lenne nekem és maga a tudat is borzasztó, hogy önzőségem miatt halt meg valaki. Mindenképp biztos nemet mondanék. Miért te megnyomnád?

2010. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
ja és 21/L
2010. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Benne van a leírásban, hogy "...valaki, akit nem ismersz?"


Én megnyomnám-e? Jó kérdés.

Mert mi van ha egy olyan ember, akit még ugyan nem ismerek, de a későbbiekben megismerem és döntő személy lehet az életemben...Vagy egyszer éppen ő mentene meg valamitől. Vagy egyszerűen pl ő lenne a legjobb barátom. :)

Nem tudom. Ugyanakkor ott van az az oldala, hogy talán egy rossz ember hal meg, aki pl sokakat ölt meg és még meg is tenné.

Meg ugye a pénz. Bár nem tudom mit kezdenék vele, ha egész életemben mardosna a lelkiismeretfurdalás.

Nem hiszem hogy megtenném. 14L

2010. márc. 31. 17:15
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy benne van a leírásban, hogy "...valaki, akit nem ismersz?" De én azt is leírtam bónusz válaszként, hogy mi lenne ha ismerős lenne. :)
2010. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mi van a film végén? Nagyon megváltoztatta az emberek véleményét, úgy látom.
2010. júl. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Akkor leírom a végét, tehát aki nem akarja tudni, az ne olvassa el.:) Tehát:


Nem részletezem, a fiuk megvakul és megsüketül egyszerre, ezért választhat a nő, hogy a férje vagy lelövi és meggyógyul a fiuk, vagy nem, de akkor így kell élnie/ük. Amikor a férfi megöli, mutatják, hogy egy másik pár éppen akkor nyomja meg a gombot. Tehát meghalt valaki, akik a másik pár számára ismeretlen. Gondolom amikor Cameron Diaz nyomta meg, akkor is lelőtt egy férj a feleségét...


Nem biztos, hogy pontos, már "rég" láttam.

2010. júl. 11. 17:59
 27/32 anonim válasza:
huh naon megfogott ez a film! tuti meg nezem
2010. júl. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
megnyomnám :S
2010. júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Tyű...

A legnagyobb baj, hogy tényleg elgondolkoztam ezen. Először kapásból igent mondtam, majd természetesen nemet, de ahogy átgondolom...

Ha odaadnának nekem egy dobozt és ezt mondanák, akkor nagyon megijednék és rögtön visszautasítanám az ajánlatot. De, ha még jobban belegondolok...

Fogalmam sincs. :(


OFF:

Huh, hát nekem elég zavaros volt ez a leírás, de mindenképp megnézem ezt a filmet, ha nem túl véres - remélem érted mire gondolok.


13/L

2010. júl. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
74%

Nem nyomnám meg. A jelenlegi körülmények között nem kell nyomorognunk, de azt hiszem akkor sem nyomnám meg, ha kéne. Gondoljatok bele! Ha más kapná meg ezt a lehetőséget, s egy olyan ember életét venné el, akit nagyon szerettetek? Egy ártatlanét? Megtennétek..?

13/L.

2010. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!