Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyan érzésem van, mintha...

Olyan érzésem van, mintha belül valami végleg meghalt volna. Van ebből kiút?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, valami végleg megsemmisült bennem.


Egyetemen tanulok, egy olyan szakon, amit egyáltalán nem szeretek, azelőtt meg egy olyan gimnáziumban, ahol ugyanez volt a helyzet. Reál, én viszont mindig inkább a kreatívabb, "művészibb" irányba szerettem volna menni, de a szüleim elvárásai alapján döntöttem.


A szorgalmi időszakban is, minden reggel már a nap végét várom, próbálok teljesíteni, többé-kevésbé megy is. A vizsgaidőszakot már meg sem említem, gyomorideg 0-24.


Nincsenek hobbijaim, nincsenek céljaim.


A valaha volt kreativitásom teljesen halott, tehetségtelen vagyok mindenféle képzőművészeti ágban. Írásban is csak a nagy átlagot képviselem.


Mások elmondása szerint volt tehetségem a zenéhez, az énekléshez, mára ez is a múlté. Hangszeren nem vagyok képes megtanulni korrektül játszani, a hangom pedig 8 év masszív bagózásban teljesen tönkrement.


Régen minden álmom az volt, hogy zenekarban játszhassak/énekelhessek, akár csak hobbiként, mert azért a valóság talaján trappolok én is és tudom, hogy a zenéből csak nagyon kivételes esetek képesek megélni.


Mindezt tetézi az utóbbi években kifejlődött "emberfélelmem": nem tudok még csak beszélni sem előttük anélkül, hogy idiótán makognék.


Van párom, aki minden tekintetben az ellentétem. Céltudatos, tehetséges, talpraesett lány, akire mindezek miatt irigykedem, hiszem első kézből látom, hogy ezt az "élet-dolgot" lehet jól is csinálni.


Nem tudok örülni semminek... Nem látom értelmét semminek, amit teszek. Konzisztenciám bomlik, lassan teljesen elvesztem a józan eszem.


Nem szeretek emberek között lenni. Tudom, hogy másnak sem könnyű az élete, viszont a többségen látom, hogy tele vannak élményekkel, célokkal, amik hajtják őket előre és teljesen elkeserít, hogy én már legalább 5 éve nem tudok még csak egy tyúklépést sem tenni.


Mindezek ellenére mindig is vágytam rá, hogy kreatív, impulzív emberekkel együtt valami újat hozzunk létre. Vágyom arra, hogy én is kapjak egy kis figyelmet, esetleg érjen egy-két sikerélmény, még ha ez így meglehetősen nárcisztikusnak hangzik is.


Várom az utolsó napomat. Azt sem bánnám, ha holnap nem ébrednék föl.


Mellesleg voltam szakembernél, sőt, osztályon is. Részesültem gyógyszeres kezelésben is. Nem segített.



2015. jún. 10. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Andrew Matthews - Élj vidáman könyve első körben jó lesz. Én mondjuk kamasz koromban olvastam, de tudom, hogy a mai napig hatással van az életemre.

Aztán, mint a kisangyal, leszoknék a cigiről. Az sikerélmény lesz, ha sikerül...

2015. jún. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Bocs, de szerintem kicsit nagy lepes ilyen allapotban leszokni a cigirol. Ismeros ez az erzes. Ilyenkor az ember azt erzi, hogy a lelke mar elhagyta es csak a testet vonszolja ide oda. Nekem olyan is volt, hogy mikor leultem enni, akkor mikor a szamhoz emeltem a kanalat, elment az etvagyam es vagy 3 percig nem is jott vissza. Egyszeruen nem tudtam egy tal levest megenni. Azt hittek szineszkedek :)


Aztan meg sokszor szinte eltorzult az arcom a kilatastalansagtol. Kesobb rajottem, hogy ez egy szellemi leuralas volt. Punkosdi kereszteny a nagybatyam o segitett nekem. Imadkozott ertem aztam oldodott a kotelek. Kesobb rendesen megtertem, bemeritkeztem es Jezusba vetett hitem megszabaditott.


Azr hittem abbol mar ninca kiut, de volt. Es milyen jarhatok, hogy nem adtam fel. Mar kitudja hol lennek.

Ha engem kerdezel, menj el egy pszichologushoz.

2015. jún. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!