Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 17 éves leszek, de az életem...

17 éves leszek, de az életem egy csőd. Hihetetlenül lusta vagyok mindenhez, nem tudom mit kezdhetnék magammal, már drogokhoz nyúlok, tönkreteszem a családom. Mit tehetnék? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Most leszek 17, de már most el van b***va az életem, legalábbis úgy érzem. Hihetetlenül lusta vagyok mindenhez, még ahhoz is ami érdekel és egyszerűen nem tud érdekelni, hogy hasonló mentalitású, csak éppen idősebb ismerőseim komoly kábítószerfüggők, egyik napról a másikra élnek, teszem hozzá, már nem sokáig. A történetem ott kezdődött, hogy mindig rossz tanuló voltam, mindig volt valami problémám, többnyire az iskolában/val. Sokat voltam emiatt dokinál, kaptam matekfelmentést, jöttek a szakvélemények, hog a gyerek hiperaktív és figyelemzavaros. Folyamatosan csinálták az IQ teszteket és mindig azt hallottam, hogy milyen magas az IQ-m, milyen okos gyerek vagyok(és hallom ezt 1-2 tanáromtól a mai napig), én pedig hozzászoktam, hogy "ki ha nem én, mert én úgyis olyan okos vagyok, csak nem tanulok". Így hát sose tanultam/tanulok, ennek eredményeképpen tökéletesen meg is buktam általánosba, 2x is, annyi volt a szerencsém, hogy pótvizsgára összekaptam magam. 8 általános pipa, középsulira nem tudtam mit válasszak, bár 3.0-es átlaggal túl sok lehetőségem nem volt, így hát kitalálták itthon(a határidőhöz képest UTOLSÓ(!) éjszaka), hogy menjek gépész szakra. Azért anyámék találták ki, mert SEMMIT nem akartam, de egyáltalán. Hát jó, jött a 9., sz*rtam rá az egészre, utáltam is arra a szakra járni, osztálytársak is szekáltak, meg is buktam. Mondom, én nem maradok ott, így hát AUGUSZTUS UTOLSÓ NAPJÁN sikerült protekcióval felvetetni engem egy élelmiszeripari suliba. Jöttek az új haverok, régiek, akik voltak nagyrészt lekoptak, és ennyi. Eddig mindig otthon ültem, az új társasággal meg folyamatosan járok bulizni, minden király..nak tűnt. Úgy néz ki idén is meg fogok bukni, ezt az sulit se szeretem, bár klasszisokkal jobb mint az előző. Az igazság az, hogy a világon semmi nem érdekel, és lassan 17 év alatt semmit nem találtam ami érdekelt volna. Eleinte ugye rengeteget játszottam, de a programozás nem érdekelt. Már 1.5 éve rapszövegeket írok, a zene ami érdekel egyedül, de abból meg nem fogok tudni megélni. Jött a fű, tök jó volt bulikba, havi egyszer. Aztán 3 hetente, 2 hetente, már hetente többször is. Végigülöm a 7 órámat, hazajövök, muter ordibál, húgom úgyszintén, holnapra tanulni kéne rengeteget, és nem... Tekerek egy cigit, elflesselgetek és semmi bajom egész délután. Ha "Jani vagyok" és még maradt, akkor tekerek egyet este is, sőt, másnap suli előtt is, ha van még cucc. Ha nincs, akkor napi 2 doboz cigi ASZTMÁSAN(!). És most ez az életem. Rendszeresen jönnek rám a kiborulások, a sírógörcsök, török zúzok itthon, kész vagyok idegileg. Én elhiszem, hogy csak én dramatizálom túl a helyzetet, de akkor is ez van. Változtatni szeretnék, de 17 év alatt nem tudtam, és mai napig nem tudok erőt venni magamon SEMMIHEZ, meg se próbálok semmit, mert úgyis csak leoltanak, hogy szar. Ehelyett füvezek és tengődök. Szüleim nem tudnak mit csinálni, amúgy is elváltak, anyám nevel engem meg húgom egy fizetésből. Folyamatosan amiatt is emésztem magam, hogy anyám ezt már nem bírja, éjszakánként sír, és tudom, hogy mindig miattam, meg talán egy picit a húgom miatt is. Nagyon sajnálom, hogy csalódást kellett neki okoznom, szeretnék változtatni, de nem tudok magamon sehogy se erőt venni. Szerintetek mit tudnék csinálni az életemmel? Hogy tudnám leküzdeni ezt a lustaságot, meg az egészet? Sok helyről hallom, hogy majd elnövöm, de addigra már fizikai és szellemi roncs leszek.

2016. ápr. 17. 19:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ráadásul a csajozás se megy most, folyamatosan vannak ezek a hülye tinikori szerelmi problémák, stb stb, ez is mindig kiakaszt.. Apropó, az ofőm gyűlök, ki akar csapatni a suliból, bár ez hosszú story.



Azt meg légyszi ne mondjátok, hogy csak én tudok változtatni, NEM MEGY! Ha más megoldás nincs erre a helyzetre, inkább megölöm magam. Mindig azt hajtom, hogy egy szar ember vagyok, persze mindig mondják, hogy dehogy is, ez hülyeség, de akkor is. Gyáva vagyok, lusta vagyok, egy szerencsétlen drogos vagyok(->rendszeresen megkapom drága apámtól, aki csak segíteni akar, de elkeseredéséből már nem tud mit mondani). Hogy vegyek magamon erőt? Vagy mit tehetnék? Gyűlölöm az életem.. :[

2016. ápr. 17. 19:24
 2/11 anonim ***** válasza:

Elnőni semmit sem fogsz, max az életed....

Van akik az egész életüket kezdik újra idősebben.

Így még bárki lehetsz, csak akarnod kell!

De vannak olyanok is, akik egyetemen égtek ki és nem vitték semmire vagy gyűlölik a munkájukat.

Keresned kell valamit az életben, ami érdekel és azt csinálni. Vagy ami kevésbé büdös. OKJ-t bármikor el tudsz végezni vagy jogsit szerezni, ha más ötlet nincs.

A lényeg és ami a legfontosabb, hogy a drogokról szokj le.

Milyen érzés egyébként ha a tarkód simogatod vagy nyomod a fejed tetejét?

2016. ápr. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel majdnem vállig érő csöves hajam van, a tarkósimogatástól melegedik. A fejem meg semmi extra. Amúgy köszönöm a gyors választ. :]
2016. ápr. 17. 19:31
 4/11 anonim ***** válasza:

:DD Ez jó volt.

És tetszel magadnak így?

Milyen munkát tudnál elképzelni magadnak?

Szerelmes vagy?

2016. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy nagyon hangulatfüggő vagyok, ezt nem is nagyon írtam a kérdésbe. Amikor jó pillanatomba kapom el a tükröt vagy megtudom, hogy valakinek bejövök akkor "kib***ottul jól nézek ki", amúgy meg "hogy nézek már ki, tiszta szégyen". :D Le akarom vágatni a hajam, csak barátok(nem szívótársak!) nem engedik, mert ez az "imidzsem". :D És hát, a hangulatfüggőség miatt egyszer megőrülök, olyan szerelmes vagyok, egyszer meg egyáltalán nem. Munkának meg azt, hogy megyek OSG-re, járom az országot, ne adj Isten világot, és rappelek, és/vagy mellette stúdióban producerkedek. Szóval nekem a hip-hop mindenem, szeretnék idővel elismert elődadó lenni, de jelenleg pénzügyi és technikai okok miatt nem tudok haladni a dolgokban.
2016. ápr. 17. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Hallod haver, én is hasonlo helyzetben voltam annyi idösen mint te. Kivéve h nem drogoztam. Kirugtak, vagyis eltanácsoltak a gépészet szakról, igy késöbb levelezön érettségiztem, abbahagytam a kungfut, amiben álltolag nagyon tehetséges voltam. Egy darab szarnak tartottam magam mindig. Szüleim mondjuk mellettem álltak. Aztán eljöttek a huszas éveim, amikorr rádöbbentem h egy állandoan bulizos, bagós piás nyomi vagyok, aki sehol se jár az életében. Ekkor határoztam el, h én nem egy szánalmas szarként akarom leélni az életem. Eldobtam a piát, letettem a cigit és elkezdtem keményen sportolni. A sport volt az ami eszméletlen önbizalmat hozott és akarat erőt. Minden megváltozott. Helyre jöttem, lett barátnöm, eltüntek sajnos a régi haverok, de lettek ujak, bár joval kevesebben. Tudom nem mindenkinek ez az utja, de nekem ez segített, va gy is teljes mértékben megváltoztatott. Lett munkám el végeztem azota egy keresett szakmát. Jol élek. Az élet kemény, de ha te is kemény vagy, akkor sokat kaphatsz tőle. Légyy kemény, dobd el a cuccot a cigit meg minden szart. Kezdj el ujjászületni!
2016. ápr. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Utolso vagyok. Am a hip hop király legyen az a te megmentöd, tedd oda magad benn
2016. ápr. 22. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az utolsónak nagyon szépen köszönöm rajta leszek!:D
2016. ápr. 22. 18:21
 9/11 anonim válasza:
ne így fogd fel, azért csőd az életed mert te ezt elkönyvelted, és inkább sajnálod magad, hogy milyen rossz nekem még droghoz is kell nyúlnom.. holott tudod h attól nem lesz jobb. sőt azt is tudod hogy lusta vagy, akkor változtass, de ha nem akarsz változtatni hanem lusta maradni akkor ne problémázz hogy egy csőd az életed .. ez olyan mint mikor valaki 200kiló és az ágyba fekszik csokival a kezében, egész nap és sír hogy milyen kövér.. de felállni és mozogni és letenni a csokit nem akarja.. te is egy helybe állsz és visszahúzopd magad. bocsi de nvalami csak van abba amit írok
2016. ápr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

próbálj tisztán élni.


én is próbálok.

ne gondolj semmiféle egyhàzias Istenes dologra.(velem megutáltatta az iskolám)

Úgy értem hogy például próbálj meg rendet rakni a szobádban(mert én egy kb. egy szemétdombon élek,néha ìgy érzem)

Próbálj meg leszokni,mert tönkretesz téged.nem lelkileg,nekem is jólesik a "kikapcsolódás".de sok év múlva nagyon szar lesz,hidd el.

Ne tölts sokat avval a dologgal,ami miatt lusta vagy(nekem pl a telefonom)

Ne halj meg.

2016. máj. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!