Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kijöttem Németországba 1 éve...

Damies kérdése:

Kijöttem Németországba 1 éve első munkahelyemen elbuktam most kétségbe vagyok esve. Próbálkozzak minden nyelv nélkül vagy mennyek vissza szégyenkezve?! Angolul jól beszélek. De itt szinte mindenhova kevés! Tapasztalat meglátás jól jönne!

Figyelt kérdés

2016. okt. 22. 03:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudnád németországba németül beszélnek. Mit akarsz angolul?
2016. okt. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez problémás. A gond az, hogy olyan 1 éve szinte mindenhol, még heti 4 órás takarítóktól is megkövetelik a nagyon jó német nyelvtudást, egyes helyeken meg már csak német anyanyelvüeket vállalnak el. Pár éve takarítónak még elég volt minimális nyelvtudás. Lehet, hogy ez csak itt ilyen elterjedt, ahol én élek. Sokaknak mondom már otthon is, hogy sok minden változott az utóbbi évben, már nem olyan jó ötlet kijönni ide. Ha van némi spórolt pénzed próbálkozhatsz új munkát keresni, de nem hiszem, hogy könnyen menne. Angol meg nem érdekli öket. Hol dolgoztál eddig?
2016. okt. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz az alatt, hogy elbuktál? A nyelvtudás hiánya miatt nem ment, lusta voltál, balesetet okoztál?


Hogy lehet, hogy egy év alatt nem szedtél fel valami minimális nyelvtudást? Ha az ember akar, ennyi idő alatt azért már elég sokat lehetne tanulni.


Az angol nyelv a kutyát nem érdekli itt Németországban, hiszen az emberek nagy része - mily meglepő - németül beszél. Persze vannak szakmák, ahol jól jön MÁSODIK NYELVKÉNT.


Azonban pár éve már megkövetelik a minimális nyelvtudást (azért az túlzás, hogy nagyon jó nyelvtudás kell), de nulla némettel nincs esélyed.

2016. okt. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig de, én is itt élek, kerestem én is munkát és igenis nagyon jó német nyelvtudást követelnek, még nagy nyomtatott betűkkel is írják ki sok helyen. Lehet régebben elég volt egy minimális nyelvtudás, hogy éppen megértesd magadat velük, de azok az idők már elmúltak.
2016. okt. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Nah, en 2,5 eve elek Nemetorszagban. Valo igaz, hogy termeszetesen nemetul illik tudni es beszelni, de azt az eddigi tapasztalatok alapjan elmondhatom, hogy angollal is el lehet boldogulni azert. Munkahelyem (pl: gyar) persze nem szeretik, sot, elvarnak egy alap nemet nyelvtudast legalabb. De hivatali ugyintezesnel/telefonalasnal en azt tudom mondani, hogy 90%-ban beszeének angolul, hala, hogy 3. osztalyban mar kotelezo tantargy. Sogorom masfel eve el kint, perfekt angollal, es minimalis nemettel, megis elboldogul. Minden a hozzaallason es talpraesettsegen mulik. De az fix, hogy gyári munkan kivul sok helyre nincs esely, esetleg mosogatas, alja munka.
2016. okt. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, nyilvánvaló, hogy attól függ, milyen munkát keres az ember, hiszen egy olyan munkakörben, ahol fontos a kommunikáció, esélye sincs az embernek, ha nem beszél németül.


Megjegyzem, lehet, hogy a fiatalok közül sokan beszélnek angolul, de a középkorúaktól felfelé ez nem jellemző - legalábbis ahol én élek.

2016. okt. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk több takarítói állásnál láttam, hogy nagyon jó német nyelvtudást kérnek.
2016. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen ez igaz, de naluk tudod mit jelent a jo nemet nyelvtudas es a B1 szint? sima par toszavas mondat... nejem most kezdett B1-re jarni, azt mondtam ez nalunk otthon egy nagyon alap A1. Szoval naluk mast jelentenek a szintek. Beleneztem a tananyagba, hat mondom, otthon kozeleben sincs egy kozepfoku nyelvvizsga feladatoknak mondjuk.
2016. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én magam is jártam nyelviskolába Németországban. Otthon is tanultam már németet, állítólag otthon B1es szintet értünk el. Itt amikor beiratkoztam A1es szintre küldtek és rohadt nehéz is volt, olyanokat tanultunk, amit addig nem is hallottam még.
2016. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hat en nem tudom, a nejem azt mondta vannak most ott kinaiak, szlovakok, magyarok, meg ugye a menekultek. Azt mondta irto lassan haladnak, teljesen bambak az emberek, tiszta szajbaragos az egesz. Lehet akkor csak neki van pechje, nem tudom.
2016. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!