Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi lehet az oka ezeknek a...

Mi lehet az oka ezeknek a testi tüneteknek?

Figyelt kérdés
Kilenc hónapja változott meg az életem. Azóta a kedvenc témám az I. és a II. világháború. És július-augusztusban kezdődött az a furcsa jelenség, hogy ha meghallok vagy meglátok egy bizonyos dátumot (az az évszám, amikor az első világháború kitört), nem mindig, de gyakran testi tünetek jelentkeznek. Zavarba jövök tőle. Eleinte csak elpirulás volt, de egy-két hónapja rángatózni is szoktam, és általában nem tudatosan irányítom. Egyébként ehhez a dátumhoz úgy állok hozzá, hogy imádom, még a csuklómba is belevéstem. Csak a hangulatom gyakorlatilag óránként változik, hol imádom, hol meg kikészít, zavarba jövök, és jönnek ezek a testi tünetek. Gyakran érzem, hogy előző életemben éltem akkor, gondolatban kitűnően vissza tudok menni, és annak a dédmamámnak a születési éve is ez, akitől örököltem a hajam. És van olyan, amikor órán is kijönnek a tünetek, mert vagy meglátom egy könyvben, vagy valaki odaírja valahova, és akkor a tanárok csak néznek, hogy minek rángatózom. Ezeknek a tüneteknek mi az oka, miért lehetnek?

2016. nov. 13. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
1914, hogy vésted a csuklódba?😮
2016. nov. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tűvel... de miért írta le...?
2016. nov. 13. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert cuki ahogy zavarna jössz. Kár, hogy neked rossz ez:(

Ne bántsd magad kérlek!

Mit jelent neked ez a dátum? Miért fontos?

2016. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Interneten írjuk ezeket, tehát nem látta, hogy cuki a zavarba jövésem, de egyébként belepirultam. XD

Azért fontos, mert ez az első világháború kezdete, az meg a kedvenc történelmi témám. Meg annak az évnek szerintem jó volt a hangulata (még a háború előtt). De szerintem ez valahol ennél egy kicsit több lehet... (amúgy megjegyzem, ugyanaz vagyok, aki "jó világháborús akar lenni").

2016. nov. 13. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. nov. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm...
2016. nov. 20. 00:25
 7/7 2*Sü ***** válasza:

Az emberi elme eléggé furcsa tud lenni. Van, aki egyszer észreveszi, hogy az órán pont 42 percet olvas le, immár másodszor egy nap. Az egész fókuszt, figyelmet kap. Utána sokkal gyakrabban fogja látni. Van, aki elkezd arra rákattanni, hogy pl. nem tud úgy elmenni, vagy hazamenni, hogy ne nézné meg, hogy van-e valami a postaládában, és ha kihagyja, az zavarja, nem érzi jól magát. Neki meg kell néznie vasárnap este is a postaládát, akkor is, ha előtte két órával már megnézte, és racionálisan tudja, hogy semmi fontos nem érkezhet vasárnap este a postaládába, ami ne várhatna hétfőig.


Az ember néha érdekes módon tud „megőrülni” kicsiben. Az ember képes mindenféle irracionális fóbiákat összeszedni, mindenféle kényszereket felvenni. De ez az emberi működés velejárója, valamilyen szinten mindenki átéli élete során, és ez nem jelenti azt, hogy az illető teljesen megzakkant, lehet ettől még más területen teljesen normális. Hiába no, az agy is csak egy szerv, ugyanúgy lehetnek rendellenességei, mint mondjuk a vesének, vagy a májnak. Nekem is megvannak a magam kis fóbiái, szorongásai, kényszerei, és talán az átlagnál kicsit komolyabbak is, de ettől még rendelkezek azzal, a műveltséggel, amit megszereztem, kellően intelligens vagyok ahhoz, hogy jó informatikus legyek, kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek, színes közösségi életem van, sokféle hobbim, stb… Tehát semmi gond nincs. Csak éppen vannak néha pánikbetegségszerű tüneteim, ami némi kezelésre szorul.


Hogy egy ilyen mentális baki mennyire természetes, vagy mikortól lehet beszélni valamilyen mentális rendellenességről, betegségről, az leginkább attól függ, hogy az illető életének teljességét mennyire korlátozza, mennyire zavaró. A leírt tünetek alapján szerintem ez nálad fennáll. De semmi gond, vannak erre szakemberek. Keress fel egy pszichológust. Ő segít feltárni a dolog okát, vagy segít megtanulni kezelni, elkerülni a tüneteket. Vagy ha ennél komolyabb dologról van szó, akkor átirányít egy pszichiáterhez, aki fel tudja mérni a dolog fiziológiai okát, esetleg felír valamilyen gyógyszert.


> Gyakran érzem, hogy előző életemben éltem akkor, gondolatban kitűnően vissza tudok menni


Ez csak illúzió. A világon él pár ezer – vagy tízezer? vagy százezer? – ember, aki „érzi”, hogy előző életében Napóleon volt, és gondolatban kitűnően vissza tud menni… Vagy ha nem is Napóleon, de valamilyen uralkodó. Több ember gondolja azt, hogy előző életében valamilyen uralkodó volt, mint ahány uralkodó ténylegesen élt a történelem során, tehát mást aligha lehet erre mondani, hogy ez pusztán illúzió.

2016. nov. 20. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!