Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért félek horror és thriller...

Miért félek horror és thriller filmek után, este a sötétben, mikor tudom, hogy az csak egy film?

Figyelt kérdés
2008. okt. 20. 16:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
én is erre keresem a válszt! mert akaratlanul is arra gondolsz és álmodban amire gondolsz arról álmodsz! és az álom valóságásnak tűnik és attól félsz!!
2008. okt. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Azért félsz, mert beleképzeled magad a filmbe... Én is félek utána, sőt egy hónappal utána is, ha rá gondolok. A megoldás csak annyi, hogy még többet gondolj rá és ne vedd komolyan. Pl. ha látsz valami furcsát, ami úgy néz ki, mintha... akkor gondolj arra, hogy biztos nem az (hisz nem lehet az), vegyél nagy levegőt, menj oda és nézd meg mi van ott... Aztán nevess nagyot, amikor kiderül, hogy csak egy árnyék. Ez az én tapasztalatom.
2008. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyan nagyon félnél, biztos nem néznél ilyen filmeket este :)) Vagy ha igen, akkor egyszerűen szeretsz "borzongani" - én is ilyen vagyok.
2008. okt. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Én meg nem tudok félni.

Nagyon jó szemem van, és -sajnos?- mindig észre veszem a filmes trükköket, lehet, hogy másodszorra, de akkoris észre veszem. Pl. egy árnyék, ami oldalra fordul és nagyon picit, de látszik a zipzár, ergo az csak egy felső. És ilyenek. Ezektől nem tudok megijedni...

Amúgy, ha félsz gondolj valami másra és elmúlik. Nincs benne tapasztalatom, sorry. :D

2008. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Mikor én is néztem ezeket (mostmár nem szoktam,mert utálom többek között az általád említett érzést,és vannak engem megrázó részek...),pont elalvás előtt valahogy rágondoltam az aznap látott filmre,és nem hagyott nyugodni. Én másra próbáltam gondolni,és összegömbölyödtem,és próbáltam minél gyorsabban elaludni.
2008. okt. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
95%
Van egy gyakorlati javaslatom én sem birtam a horror és egyébb ilyen témáju filmeket,a kiváncsiságom felülkerekedett rajtam, és találtam egy jó megoldást, ha van lehetőséged ujra megnézni a filmet: halkitsd le teljesen a készüléket és ugy nézd végig. Volt hogy teljesen véres és egyébb kemény jeleneteket hangosan nevetve néztünk végig, ugyanis az aláfestő zene és egyébb hangeffektek és a kép összhangja adja a rémületet. Ha ezt megtudod tenni utána már nagyon kemény filmet is végig nézhetsz arra gondolva, hogy milyen lett volna hang nélkül.
2008. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
93%
Az előttem szóló válaszára reagálva: Ha meg mégis,akkor már úgyis mindegy...vagy küzdhetsz is. ;)
2008. okt. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
91%

Sorry!

A tegnap 17:16-kor hozzászóló válaszára reagálva.

2008. okt. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
92%

Egyébként természetes,hogy fél az ember,a miértjét sokféleképp lehetne magyarázni,boncolgatni órákon és hosszú sorokon át,de a lényeg(félelem) attól nem múlik el.

Gondolj bele,sokan félnek egyszerűbb,kevésbé félelmetes dolgoktól úgy vagy még jobban,mint te a filmek keltette gondolatoktól.Valójában ezek a generált félelmek elég populárisak,megvan a rémfilmkészítésnek is a maga pszihológiája,alapvető emberi félelmeket használ ki egy-egy ilyen film,melyek ráadásul valós alapokon nyugszanak,mert ugye sok tébolyodott gyilkosról hallani a nagyvilágban,akik szétszabdalják,megkínozzák esetleg meg is eszik és még a szomszédokat is megkínálják a lakomából vagy egyszerűen csak bekattannak és egy tucat embert mészárolnak le pár perc leforgása alatt.

2008. okt. 21. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez olyan, mint amikor az akció filmek utá felpörögsz, a vígjáték után jó kedved lesz, a romantikus film után hozzábújsz a párodhoz. Vagyis befolyáslja a film a hangulatod, az a másfél óra, amit a film nézésével töltesz meghatározza az idegállapotod /beleélés/. Ha "levezetésképpen" átkapcsolsz a hírekre valszínű utána szépen nyugodtan bealszol. /Habár vitatkoznék a horror film vagy a napi hírek .... :-D/
2008. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!