Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érzem jól magam...

Miért nem érzem jól magam közösségben?

Figyelt kérdés
az utóbbi időben nagyon eldurvult a helyzet. (18/f) feszülten, kellemetlenül érzem magam társaságban. nem tudom miért van, de nagyon rossz, úgy nyomaszt. az utcán is ha már jön szembe egy kocsi érzem azt a kellemetlen érzést hogy na, mikor húz már el előlem, városba meg ha fel kell menni..ahh..ha valakivel együtt megyek valamivel jobb de főleg magamban....segítsetek:(
2008. nov. 6. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet egy enyhe szociális fóbia, ami viszont idővel súlyosbodhat. Ezen kívül valószínűleg introvertált személyiség vagy, ami annyit jelent, hogy befelé forduló.

A jellemeden nehéz változtatni, a szociális fóbia viszont enyhíthető olyan gyakorlatokkal, hogy egyre többször teszed ki magad olyan helyzeteknek, amikor más emberekkel szóba elegyedsz, megszólítasz idegeneket közömbös témákban, stb. Eleinte nehéz, de ha van egy-két sikerélmény, akkor egyre könnyebb lesz.

2008. nov. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2008. nov. 7. 15:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány, depresszió, stressz játszhat közre nálad.
2008. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van.Már suliba felelni se tudok tudom az anyagot de valamiért nem jön ki egyetlen szó se és akkor bepánikolok .Ismerkedni se tudok mert rosszul leszek ha idegen emberekkel kell beszélnem.:(
2008. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!