Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet lámpaláz mentesen...

Hogyan lehet lámpaláz mentesen énekelni? Úgy gondolom, jó hangom van, van lehetőségem szereplésre, de az éneklésemmel már az énekórákon is bebuktam, annyira izgultam..

Figyelt kérdés
, a hangom eltorzult, remegett, és közel nem tudtam azt a teljesítményt nyújtani, ami ekvárható tőlem.Borzasztóan izgulós fajta vagyok, és elhatároztam, hogy legyőzöm a legnagyobb félelmem:a színpadra állást.Hogy lehet erre felkészülni?
2008. nov. 8. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondold azt, hogy nincs ott a közönség, hogy teljesen egyedül vagy. Ne nézd őket, nézz pár centivel föléjük..és ami a legfontosabb.. oldódj fel a zenében..éld bele magad :)
2008. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Egyébként milyen stílusban énekelsz? :D
2008. nov. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

" Gondold azt, hogy meztelen a közönség... Áh, inkább mégse " xD


Amugy próbáld meg úgy, h mikor fellépsz a szinpadra vagy elkezded a zenét, először állj háttal a közönségnek, amíg elkezded, utána fordulj meg, de ne nézz rájuk, hanem föléjük és ha már nagyon benne vagy és az izgulás a szám közepe fele eltünik, rájuk is nézhetsz, éld bele magad! :)

2008. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából fontos lenne tudni, hogy hogyan lenne lehetőséged a szereplésre: szólóban vagy kórusban? Én is voltam így, mint te, azt mondták jó hangom van, énekeljek, de én féltem, úgy éreztem, úgysem sikerül.. Amikor először kiálltunk kórussal még úgy is izgultam, aztán sok szereplés után már egyáltalán nem zavart. Megadták a kellő támogatást, azzal, hogy nem egyedül kellett ott állnom. Ez után már mertem úgy énekelni, hogy ketten-ketten énekeltünk egy szólamot, aztán egy idő után már nem féltem teljesen egyedül kiállni.. Fontos, hogy bízz magadban, mondd, hogy Sikerülni fog! Senki nem úgy születik, hogy lámpaláz nélkül kiáll a tömeg elé, de idővel -talán észre sem veszed- szinte minden félelmed elmúlhat! Remélem Neked is sikerül leküzdened a félelmed! :)
2008. dec. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!