Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy autó akkumulátorról miért...

Egy autó akkumulátorról miért mondta valaki, hogy rendesen fájt, amikor megrázta? Én egy 12 Voltos elemen nem éreztem, hogy rázott volna!? Laptop akku mennyire rázna meg?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt beleszámít az Amper is, de pl. én láttam egy autó akkura ráírva, hogy 74 Ah, semmi Amper. Az Ah pedig inkább teljesítmény, jobban mondva meddig bírja. És a mobil, laptop akkuk is mAh ban vannak feltűntetve. Ezek szerint a laptop akkuk nem lennének elég erősek, hogy fájdalmat okozzanak?


És a laptop akkukat miért nem gyártják olyan teljesítményűre, mint az autó akkukat? Csak azért mert nagyobb helyet fognának? Vagy mert több időbe telne, míg feltöltődik?


2019. dec. 5. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Egy autó akkumulátorról miért mondta valaki, hogy rendesen fájt, amikor megrázta?"

Mert félrebeszélt.

"És a laptop akkukat miért nem gyártják olyan teljesítményűre, mint az autó akkukat? "

Mert nem bírnád felemelni.

"Ezek szerint a laptop akkuk nem lennének elég erősek, hogy fájdalmat okozzanak?"

Ekkora feszültségnél nem folyik át rajtad annyi áram.

Kell neki kb- 60 volt hogy megérezd. Pl. egy hegesztő kábel jó hozzá, érintgesd közben össze a pálcát a testtel, éezni fogod, de nem lesz bajod tőle.

100 voltnál már előfordulhat hogy nem tudod elengedni.

De függ az áramúttól is, hogy szigetelve vagy-e a talajtól, izzad-e a tenyered, meg ilyenek.

2019. dec. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Az Ah pedig inkább teljesítmény, jobban mondva meddig bírja."

Jobban mondva az Ah az elektromos töltésmennyiség egysége.

Akku esetében a tárolókapacitást fejezi ki.


"És a mobil, laptop akkuk is mAh ban vannak feltűntetve."

Ez egy ilyen parasztvakítás. Nyilvánvaló, 3000 mAh egyszerűbben leírható így: 3 Ah.

De akkor sok paraszt talán nem is értené, hogy ez ugyanaz, illetve a marketing szempontjából jobban mutatnak a nagy számok.

Egyébként igen, simán előfordul, hogy egy 12 V-os akku megcsap, de ahhoz egy kisebb példány is elegendő, akár egy szárazelem is.

Egyszerűen csak induktív terhelést kell ráakasztani (relét vagy motort), miközben fogod a két szál vezetéket.

Ahogy leveszed az akkuról, az áramkör megszakítása során kis ívet is húzhat, apró szikra formájában.

Az pedig már szépen meg tud csapni, bárki kipróbálhatja.

2019. dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%

Autó akksi max úgy tud fájdalmat okozni,hogy megvágtad a kezed,plusz ha még meg is vagy izzadva,és a sebes kezeddel érsz hozzá.

Na az igencsak csíp.

2019. dec. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból csak a feszültség (volt) számít. Az áramerősséget (ampert) a feszültség és a tested ellenállása határozza meg. (I = U/R)


Tehát egy 12 voltos autóakku ugyanannyira fog rázni, mint 8 ceruzaelem sorbakapcsolva. Igaz, hogy az autóakku többszáz ampert is képes lenne leadni, a ceruzaelemek meg max. 1-2 ampert, de ez mind nem számít. Az emberi testen csak ilyen 1-2 milliampert fog tudni áthajtani a 12 volt.

2019. dec. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!