Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Casio fx-82MS számológépem...

Casio fx-82MS számológépem valószínű rossz formátumban számol. Hogyan tudnám átállítani?

Figyelt kérdés
a 70/35960-ra a számológépem ezt adja ki: 1.946607341 X 10^-03 ugyenez a telefonommal számolva 0,0019. Elég gáz ez így, mert kedden érettségizek, és eddig semmi baj nem volt a számológéppel. Már reseteltem is, de nem oldódott meg.

2020. ápr. 30. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
A két adat ugyanaz. 10 a mínusz harmadikon egyenlő 0,001. Normálalak, általános iskola 4-5. Évfolyam.
2020. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én azzal tisztában vagyok. Attól függetlenül eddig nem ilyen formában írta ki a számológép, és érettségin se így kell leírni...
2020. ápr. 30. 17:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként az általános iskola 4.-5. Osztály enyhén túlzás, kilencedikes tananyagban láttam ilyet először.
2020. ápr. 30. 17:26
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

"Nem így kell érettségin sem írni "


És meddig tart átírni?


"Eddig nem így írta ki"


Elállítottál valamit, és most fogalmad sincs, hogy mit. Minek piszkálod amihez nem értesz?


Különböző üzemmódok vannak ezeken a gépeken, de szerintem van egy gomb is, ami "menet közben" egy alkalomra írja át a számot.

(Pl tizedes törtet "rendes" törtté stb)


Viszont hadd ne keressem most meg, hogy pontosan mi az amit elnyomtál rajta, de valamin el tudsz indulni.


Elég komoly gép, leírás nincs hozzá?

2020. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem piszkáltam, teljesen normálisan használtam gyakorlás közben.

Mindent átnéztem, elvileg ugyanúgy van beállítva, mint ahogy eddig volt, de azért rányomtam a resetre is hátha, de még úgy sem történt semmi.

2020. ápr. 30. 18:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Megoldódott
2020. ápr. 30. 18:44
 7/8 tatyesz válasza:
61%

" érettségin se így kell leírni..."


Ezt meg miből gondolod? Ha az eredmény helyes, akkor tök mindegy, milyen formátumban (tört, tizedes tört, normál alak) adod meg. (Kivéve, ha azt kérik, hogy kerekítsd ennyi meg annyi tizedes jegyre.)

2020. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha netan keddig meg valaki elallitana:

https://www.youtube.com/watch?v=t8orHXju0p8

2020. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!