Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kábelt kell venni,...

Milyen kábelt kell venni, hogy összekapcsolhassam a VHS lejátszót a DVD lejátszóval?

Figyelt kérdés
van olyan DVD lejátszóm aminek van merevlemeze és fel tudom venni ami a tvben megy. arra gondoltam, hogy ha összekapcsolnám valahogy a VHS lejátszóval és fel tudnám venni, amit aztán ki tudok írni DVDre. ötletek? ez így megoldható?
2020. szept. 21. 16:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyik múzeális adathordozóról másolni a másikra? A helyedben vennék egy USB-s videodigitalizálót, és rögtön a PC-re digitalizálnám. Csak az, hogy van még egy működő merevlemezes DVD-íród, nem jelenti azt, hogy kötelező azt használnod a VHS-ek megmentéséhez.
2020. szept. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
átvenném DVDre, onnan meg gépre. abból gazdálkodok ami van, ha valaki tudna segíteni
2020. szept. 21. 19:16
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát ha egyszerűen nem akarod csinálni, csináld bonyolultan.

Scart kábel néven keresd a szórakoztatóelektronikai szaküzletekben. Feltételezem, hogy a videódon van scart kimenet, a DVD-n biztos van scart bemenet. A DVD-n a beépített TV-tuner helyett kiválasztod az AV-bemenetet műsorforrásnak, és már mehet is az átjátszás.

2020. szept. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
sajnos nincs ilyen scart a VHS lejátszón... a tv-vel is ilyen dupla piros meg fekete kábellel kötöttem össze. ez is jó rá?
2020. szept. 22. 21:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor olyat vegyél, ahol a scart dugón van egy IN / OUT kapcsoló, és a másik vége 3 db RCA dugó. A sárga a video jel, a piros és a fehér a jobb és bal hangjel.


Ilyenre gondolok:

[link]


Vagy ilyenre, ez kétirányú, ezzel lehetne a DVD-ről VHS-re másolni is:

[link]

2020. szept. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen, akkor ha valahol ráakadok veszek egy ilyet!
2020. szept. 23. 15:20
 7/12 anonim ***** válasza:
A fenti cég postán is elküldi, csak kb. annyi a postaköltség mint a kábel. De még így is olcsóbb, mintha valami Mediamarkt vagy hasonló helyen vennéd.
2020. szept. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
lehet, de külföldre nemhiszem hogy annyira olcsó lenne, pláne még ha nem is EUs ország (Szerbia)
2020. szept. 23. 15:26
 9/12 anonim ***** válasza:

Akkor ez kell neked:

[link]

2020. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

ilyen üzlet van a közeli városban, de reméltem,

hogy nem kell többet bemennem :D a nyáron bementem venni egy fülhallgatót és az eladó faszi elkezdett fogdosni "véletlenül" meg simogatott mikor elment mellettem... nagyon kellemetlenül éreztem magam

2020. szept. 23. 21:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!