Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha rockkoncerteken szeretnék...

Ha rockkoncerteken szeretnék fotózni amatőrként, mit ajánlotok, milyen gépet vegyek? Milyen ISO, záridő, ilyenek. Nem nagyon értek hozzá, de bele fogok jönni! Ezért is kérdezek! 15-20 000 Forintot szánnék rá, vagy ez kevés? Írjatok árat inkább! :D

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 00:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
egy komolyabb gép minimum 60 ezer, de használtan. Ahhoz, hogy minőségi legyen maga a kép, mindenképp be kell fektetned pénzt.
2010. aug. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Pontos beállításokat a világítás ismerete nélkül nem lehet adni. 15-20000Ft-os kategóriában igen hamar a gép korlátaiba fogsz ütközni, erre jó, ha felkészülsz. Először is, ebben az árkategóriában újonnan nem igazán kapsz gépet, amin egyáltalán állíthatnád a rekeszt/záridőtt. Szerintem vegyél használtan egy Powershot A520-at, vagy más kreatív kompaktot, azokon van rekesz-, zársebessgéprioritás, illetve full manual mód, valamint manuális fókusz is. Ha komolyabban érdekel a fotózás technikai oldala, kiváló ugródeszkák azok a gépek.
2010. aug. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
85%

9 eve koncerteket fotozok. mivel ebben a mufajban sok a gyors mozgas, es altalaban keves a feny - a legtobb koncerten - ezert eleg jo cucc kell. nekem 200 ezres gepem van egy 200 ezres objektivvel, es sokszor meg ez sem az igazi, ugyhogy felejtsd el, hogy 15-20bol ezt megoldod :D

koncertfotozasnal fontos a jo fenyerovel rendelkezo objektiv. iso fel 800-1200ra, a tobbit ehhez igazitani, es mehet a menet. vakuzni a legtobb koncerten tilos, bar nem tudom, mekkora bulirol van szo. (en pl szigeten, meg ilyen helyeken fotozok, ott teljesen tabu a vaku!!) ha kis klubbos mokarol, akkor valami kevesbe profi is megteszi, de akkoris szamolni kell 100 ezer forinttal, ha tenyleg minosegi kepeket akarsz csinalni.

2010. aug. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

én is régi fotósnak számítok, és ugyan ezt mondom, a 20 ezres megoldást felejtsd el, mert az képtelenség. Lövögethetsz ott, de abból minőség nem lesz. Persze ha csak emlékbe akarod magadnak, otthonra a monitoron nézegetve, akkor elegendő, na de aztán amint egy nagyobb papírképet akarsz, akkor máris kiütközik, hogy nem okés.


Mostanában már én azt mondom, hogy 120 környékén is kapsz már olyan gépet, amivel lehet kezdeni egy jobb minőségű fotózást, persze sok mindentől függ.


Egyébként én is nagyon sokat fotóztam koncerteken, de egy horror ... nagyon nehéz feladat !!

Általában szembefény, állandó gyors mozgás, és egy vagon tényező, ami nagyon megnehezíti a fotózást, de persze megpróbálhatod, csak semmiképpen se a 20 ezres géppel, mert az már a szembefény miatt azonnal "kisüti" neked a képeket, és semmi se lesz abból.

2010. aug. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

ja és valaki mondta itt a használt gépet ...

na én azt mondanám, hogy a mai digitális gépek világában használtat semmiképpen se vegyél, mert még garanciálisan is nehéz velük veszekedni, és hidd el, a mai digitális korszakban már nem lehet "megbütykölni", csak valami állítódjon el, aztán kuka. Én jártam már így több géppel is, ezeket nem lehet pl szétkapni és megjavítani, mert a jó isten nem rakja össze még egyszer ugyan úgy az egészet, szóval én tuti nem vennék használtan !

2010. aug. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Én lennék a használtgpes.

DSLR vázat nyilván nem vennék, csak újan, de kompaktok között találni azért jó vásárokat. A PSA520-at azért emlegettem pont, mert elg jó konstrukció. Bár csak felületesen néztem át a kínálatot, a 20k-s kategóriában jelenleg max. olyan gépet kapsz, amin örülhetsz, ha az ISO-t állíthatod tetszés szerint.

2010. aug. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok gyors és hozzáértő választ! :)


Semmiképp sem fotósárokból fotóznék, csak a közönség soraiból, saját emlékként, és a személyes blogomra mutogatni.


Akkor az árba belefutottam, legyen egy 70-80 000 Ft a határ. Na meg szempont, hogy ne szakadjon le a géptől a kezem (azt hiszem, a kicsit jobb de nem óriási gépeket hívják bridge-nek).


Ebből a 80K-ból ha rászánom, milyen tudású gépet tudok venni, és ezek a mindenféle számadatok - amikben elveszek - hogy is legyenek? :)

2010. aug. 19. 11:33
 8/13 anonim válasza:

Bridge gépeknek azokat szokták nevezni, amelyek felpítésükben nem, de kezelésükben, fogásukban, tudásukban hasonlítanak a DSLR-ekre (vagy leglábbis törekednek rá).

Általában rendelkeznek manuális beállításokkal, nagyobb darabok, ergo jobban kézreállnak, gyorsabbak, és képminőségben is a többi kompakt fölé emelkednek. Hogy melyik gép tartozik ide, azon véres viták szoktak folyni, nem igazán defíniált kategória ez.

Ide szokták sorolni a Fuji S6500fd-t, 9600-at, HS10-et, a Pana FZ-30/50-et, illetve a Canon G10/11-et, stb.

Az általad említett keretből ha mindeképpen újan akarsz vásárolni egy FZ-38 jön ki, ami egy kiválóan kezelhető masina nem kiemelkedő képminőséggel.

Koncerteken általában nem túl ideálisak a fényviszonyok, ezért a következőket kellene figyelmesebben megnézni a vásárolni kívánt gép esetén:


-Zajszint/Zajszűrés: Itt előre leszögezném, hogy általánosságba elmondható, hogy minél nagyobb felbontású egy érzékelő azonos gyártástechnológia, és méret mellett, annál zajosabb. A mai gépek általában a rossztól a nagyon rosszig terjednek ami a magas érzékenységen történő fotózást illeti, a végeredmény általában vagy nagyon zajos, vagy nagyon zajszűrt lesz. Itt egy példa:


[link]


[link]


Az első egy 6MP-eles, a második egy 12MP-es géppel készült. Hiába a nagyobb felbontás az eredmény jól láthatóan rosszabb.


-Átfogás:

Parasztosan fogalmazva, minél nagyobb a feltüntetett Zoom, annál távolabbról is tudsz fényképezni. (Ez tényleg pongyola megfogalmazás, most gyújtótávolságról, etc. hadd ne beszéljek. Pl. van olyan tleeobjektív, ami mindössze kétszeres zoom-mal rendelkezik, s mégis messzebről tudsz vele fotózni, mint egy 26X-oros kompakttal)

2010. aug. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Folytatás:

Itt is az igaz, hogy általában minél nagyobb az érték, annál kompromisszumosabb a képminőség. A mai gépek már 24-26-szoros átfogást kínálnak, átlag esetben erre az ég világon semmi szkség nincs, csupán papíron jól néz ki, könnyebben eladható a gép, ha nagyobb szám van ráírva.


Autofókusz sebesség:

Itt bizony alaposan visszaüt ha nem DSLR-t használsz, a kompakt gépek kontasztérzékelős megoldást használnak, ami sokkal lassabb, és bizonytalanabb mint a tükrösök által használt


Stabilizátor: Ma már a legtöbb ultrazoom gépbe be van építve, enélkül nem is nagyon érdemes már gépetvenni. Megvalósításuk általában hasonló, hatásfokuk közt sincs egetverő különbség.


Nagyjából ezek azok a paraméterek, ami alapján dönteni kell. Természetesen még ezernyi más különbség van LCD-kijelző érete, felbontása, objektív fényereje, ha akarsz olvasgass utána alaposabban.


Az általad emlíett 80-ezres árban a jelenleg kapható gépek közül talán az egyik legjobb Panasonic FZ-38. Jól használható, gyors gép, kompromisszumos képminőséggel.


Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt, ott találsz egy elég jó tesztet a ma forgalomban lévő superzoomokról:

[link]

2010. aug. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ismét nagyon szépen köszönöm :)) Ez a FZ38 egész szimpatikus, az én igényeimhez mérten talán még túl okos is, de bejön... Bár a leírásos tesztes résznél a pixinfo.com -on panaszkodnak egyszer-kétszer a zajra, ettől kicsit félek...


Csak Németországban úgy 2-3 hét múlva fog sor kerülni a gépvásárlásra, lehet, hogy privát e-mailben is zaklatni foglak, remélem nem gond, de kell egy ilyen hozzáértő ember! =)=)

2010. aug. 20. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!