Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kezd kiégni a villanykörte....

Kezd kiégni a villanykörte. Most égett szagot éreztem, ezert lekapcsoltam. Attol van égett szaga, hogy pislákol?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. Most az hogy égett szag van az lehet, hogy a vezeték zárlatos lett, szóval akkor villanyszerelő. És mivel pislákol, ezért nem szakadhatott el a volfrám, szóval szerintem a kapcsoló mögötti kábellel van a gond.
2021. máj. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mai, vagy régi halogén az izzó?
2021. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Villanykörte = Hagyományos wolframszálas izzó. Az semmi extra elektronika, az áram az izzószálon folyik át, ha az pislákol, áramellátási gond van.
2021. máj. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az új típusú villanykörték szoktak pislákolna, ha már ki fognak égni, az aljukban van egy kondenzátor, pár vezeték, és egy kicsi nyomtatott áramkör. Ezt általában a hő teszi tönkre ami az aljában keletkezik.
2021. máj. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól éreztél égett szagot mert poros volt az izzó és amikor felmelegedett leégett róla a kosz.. ;)
2021. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!