Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptop vásárlásnál mit kell...

Laptop vásárlásnál mit kell megnézni legfőképpen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, home office munkához, excel, word buheráláshoz, ill. hbogo, netflix, youtube videónézéshez kell a laptop, játszani nem fogunk rajta.

Nagyon nem értek hozzá.

Mikor azt írják, hogy 8 GB memória, SSD, háttértár 256 GB, és processzor i3, az egy átlag? van ennél jobb? kell ennél jobb? (pl. 1 TB memória) mire fektessem a hangsúlyt? erősebb processzor? (az i3 az nagyon gagyi?) a gamer kategóriánál van i5. nekem ez nagyon fontos lenne, hogy gyors legyen, otthonról fel kell kapcsolódnom a céges hálózatra, ill. ott is már távoli asztalról dolgozunk, "felhőben" vannak az adatok, nem akarok mindenre órákat várni. jelenleg egy nagyon lassú laptopunk van otthon, pedig nem is régi.


kb. max 300.000 Ft-ot költenék a gépre, ma akarom megvenni black friday miatt. Dell-eket néztem, de az Acer is gondolom jó, vagy Hp. Samsung laptop mennyire jó?


Köszi ha valaki önzetlenül segít nekem, nem vagyok ebben egyáltalán járatos.



2021. nov. 19. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ennyi pénzért már nem tudsz olyat venni, aminek a tudása ne felelne meg neked, még sok is. Vegyél mondjuk egy Dell-t, a lényeg, hogy megbízható ismert helyről, ami nem csak webshop, hanem van üü.zlete is.
2021. nov. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

"ma akarom megvenni black friday miatt"

Korábban kellett volna elkezdeni nézelődni...

"jelenleg egy nagyon lassú laptopunk van otthon, pedig nem is régi."

Meg kellene nézni miért lassú, általában az az oka, hogy tele van rakva mindenféle fölösleges dologgal és/vagy nem SSD van benne hanem HDD és/vagy 8G ramnál kevesebb van benne. Ezek azért olcsóbban megoldható dolgok.

"Mikor azt írják, hogy 8 GB memória, SSD, háttértár 256 GB, és processzor i3, az egy átlag? "

Igen, ez egy átlag, mondjuk úgy alsó közép kategória. 256 GB SSD háttértár alapvetően elég lehet, de ezt neked kell tudnod, mekkora tárhely kell. A mostani i3-ak elég jók, ha kis felárral kapsz i5-öt az jobb, de sokat nem éri meg ráfizetni.

""felhőben" vannak az adatok, nem akarok mindenre órákat várni."

Itt azért a hálózat, internet sebessége is számít, de ha az rendben van, akkor egy ilyen laptoppal lehet normálisan dolgozni.

2021. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de mondjuk ha van hasonló áron (10-20 ezer Ft árkülönbséggel) egy i3-as processzorú, és egy i5-ös processzorú, akkor érdemesebb az i5-öst megvenni, ugye?
2021. nov. 19. 12:47
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, köszönöm szépen, ez nagyon hasznos volt, megfogadom a tanácsokat. az alza.hu-n nézelődtem, és ott pl. használt gépeket árulnak, azért azt nem szeretnék. nem tudom hogy ez pl. az emagnál is jellemző-e.


de minden esetre nagyon köszönöm hogy érdemben próbáltál segíteni, az 1-es válaszoló olyan "nesze semmi fogd meg jól" választ adott, a tied alapján már tudok valamire támaszkodni.

2021. nov. 19. 12:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt nagyon beszippantana a Black Friday keress rá ugyanarra a termékre árgépen, árukeresőn. Az esetek nagy részében ki fog derülni hogy nincs semmiféle leárazás.
2021. nov. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, én is látom már, hogy pl. az emagon se minden laptopra van engedmény csak egyes darabokra. azok meg gondolom pont régebbi szériásak.
2021. nov. 19. 13:04
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát meg nem is az, de ha van is engedmény az olyan, hogy előtte felárazzák és úgy jön ki ugyanannyira, mint máshol.
2021. nov. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Nekem egy Asus van. I5 1135g7 procival, 8gb ram, intel xe grafikus chip illetve 512 ssd. Gyors, arra amire neked kell egy ilyen is tökéletes. kb 200-220 körül kapni win nélkül. Én Windows al vettem nyáron 260 ért. A billentyűzet világítás itt is adott, a tapipadon van a num billentyűzet, gyorstöltés van. Amúgy kb én is office, net, pár program futtatására ami a hobbim használom. Jó kis gép. Mág régebbi játékokhoz is elég az xe vezérlő. Pl farcry 3 fullhd ultra, Battlefield 4 full hd high, Watch dogs 1 full hd high stb...
2021. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

300ért már van alsóbb kategóriás gamer laptop.


Ha úgy van i5, i7 proci jobb, de ott is van sok dolog amit nézni lehet.


De ha ssd, 8giga ram az nagyon jó.

Ha van mellette tera hhd az amiatt jó, hogy ott tudod tárolni a munkához kellő adataidat.

Az acer, asus, dell ami jobb, főleg hogy ugymond pénz nem akadály, 300ért már komolyat lehet venni nagyon, csak nézzétek meg, hogy mi az ami belefér nektek és annak függvényében válasszatok egyet, meg tényleg a másikat is rendbe lehet rakni és akkor mindjárt van 2 laptop.

2021. nov. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két választ is , nagyon hasznos. :)
2021. nov. 19. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!