Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Normális az ilyen mértékű...

Normális az ilyen mértékű feszültségesés?

Figyelt kérdés
237V-ról 223-ra esik a feszültség egy 2.3 kilowattos fogyasztó bekapcsolása esetén. Elég keszekusza az elektromos rendszer a házban, nagy távolságok vannak a villanyórától és a lakáselosztótól a fogyasztókig különböző okok miatt, egyelőre. Okozhatja ez az ilyen mértékű fesz.esést?

2021. dec. 21. 02:25
 1/6 Szirty ***** válasza:
12%

Okozhatja.

Főleg ha másfeles (vagy még vékonyabb) alumínium vezetékek vannak jó hosszan sok sodrott kötéssel...

2021. dec. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez kb. a Mi ez, édesapám? Vagy valami, vagy megy valahová... értelmességű párbeszéd. Nagy távolságok? Mint Pécs-Kaposvár? Ott sem mindegy, hogy a közút mellett megy a vezetéked, vagy légvonalban...

Másfeles alumíniumnál az a 10 A az 40 m nyomvonalhosszon okozna ekkora feszültségesést (az 80 m vezetékhossz). A kötések 10 A-nél nem lehetnek lazák, mert akkor nagy teljesítmények fűtenék a kötést, tartós üzemnél elégnének.

2021. dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szirty ***** válasza:
0%

"Ez kb. a Mi ez, édesapám?"


Figyelem egy ideje... Szerintem a TE apád!


"Nagy távolságok? Mint Pécs-Kaposvár?"


"ásfeles alumíniumnál az a 10 A az 40 m nyomvonalhosszon okozna ekkora feszültségesést"


Grat! Kitaláltad! 40m = nagy távolság ebben az összefüggésben! :)


" A kötések 10 A-nél nem lehetnek lazák, mert akkor nagy teljesítmények fűtenék a kötést, tartós üzemnél elégnének."


Ha csak 0.5-1V esik itt is, ott is egy-egy kötésen akkor évekig vagy évtizedekig nem ég el. Az ilyesmi előfordul olykor.


Egyébként vedd számításba (vagy kérdezd meg édesapádat) hogy ha a fogyasztásmérőnél (alias "villanyóra") ráterhelsz a hálózatra 10 amperrel már akkor mérhetsz néhány volt feszültség esést. És akkor a házban nem hogy "nagy távolságra" de egy centire sem vezetted el.

Ez nyilván sok mindentől függ de nem ritka. Itt nálunk is ez a helyzet.


Bízom benne hogy jelen párbeszéd "értelmessége" nőtt és most már megüti az elvárt szintet...

2021. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így lehet kiszámolni:

e=2·I·ϱ·ℓ/A

I: áram

ϱ: vezeték fajlagos ellenállása

ℓ: nyomvonal hossza

A: vezeték keresztmetszete

Aztán ehhez jönnek a bizonytalanságok, a kötések, csatlakozások, bizonytalan érintkezések, ezek tovább növelik a feszültségesést.

2021. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szirty, te még azt sem érted, hogy mit nem értesz. :D

"Ha csak 0.5-1V esik itt is, ott is egy-egy kötésen akkor évekig vagy évtizedekig nem ég el."

Így van! Csak 10 A-es terhelésnél ez nem egy olyan rossz kötés. Feltételezéseddel 0,05-0,1 ohm. Amellett meg feltételezéseddel 14-28 kötés ad össze annyit, amennyit a kérdező ír, annyi kötés meg elég valószínűtlen.

2022. jan. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

Igen. Néhány kötésen némi feszültség esés. Néhányszor 10 méter vezetéken néhány volt feszültség esés. gyenge utcai hálózat miatt terhelés hatására néhány volt feszültség esés.

Együtt kell tekinteni arra amit felhoztam mint lehetséges ok.

Megdönthetetlen alap igazságnak nem tekintettem (hogy márpedig ott ez a baj).


Latolgattam a lehetőségeket. Te ezt támadási felületnek vélted.

Nem állítottam hogy ez normális lenne vagy rendellenes. Azt próbáltam leírni hogy megeshet (nem csak extrém esetben).

2022. jan. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!