Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hűtőszekrény mögötti konnektor...

Hűtőszekrény mögötti konnektorba bedugott hosszabbító hozzáér a hűtőrácshoz. Lehet ebből túlmelegedési probléma?

Figyelt kérdés
Kombinált tűzhely került beépítésre. Van teljesen egy külön áramkörön egy kültéri dugalj, amit felszerelt erre a célra, csak gyárilag rövid a vezetéke ugye, igy csempe bontás nélküli nem bírta megcsinálni, igy a hütő mögé tette. egy 3x1,5 ipari hosszabbítóba van bedugva jelenleg. Ami mind szép és jó, de a problémám az, hogy a hűtőt nem birom arrébb húzni kifelé jobban, mert kicsi a hely és nem férek el, de így az a helyzet, hogy a hosszabbító dugvilla érintkezik a hűtőrács felső részével, és az ugye melegszik. Kell aggódnom, hogy esetleg megolvad vagy ilyesmi?

2022. jan. 17. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle gond, ezek a kábelek belülről is melegednek, ahogy átfolyik rajtuk az áram, ha órákig maximális teljesítménnyel járatod a villanytűzhelyet érezni is fogod, ha valóban 1,5-ös vezeték van beépítve, azon ha átfolyik 10 Amper folyamatosan 2 órán át már langyos lesz a külső szigetelése.
2022. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hűtőrács annyira nem melegszik fel hogy a meleg problémát okozzon.
2022. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! [link] Ez a hosszabbító típusa
2022. jan. 17. 19:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Az hogy a konnektorba milyen vezeték van, nem tudom. Azt tudom, hogy külön, önálló áramkörön van. Ez tuti, mert 10 db áramkör van, eddig ebből 9 megszakító volt ténylegesen bekötve, most ez a tizediket ha lekapcsolom, a tűzhely kapcsol ki. Bár ha már külön kört csinált neki, nem értem miért nem fixen kötötte es miért kültéri, falon kívüli aljzatot használt… (eddig egy sima mezei kínai hosszabbítóba volt dugva, amire max 2000W volt írva, ezt amit linkeltem én vettem, hátha ez valamivel komolyabb)
2022. jan. 17. 20:07
 5/5 menta34 ***** válasza:

Kérdező az új sütők villásdugóval vannak szerelve, ha garanciális értelem szerűen nem akarta levágni a dugót, ezért nem szerelte fixen. Szerintem :)

Amúgy aggodalomra nincs ok.

2022. jan. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!