Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Inverter matekozásban miért...

Tamas3791 kérdése:

Inverter matekozásban miért nem jönnek ki a számok?

Figyelt kérdés

Azt mondja az öreg kis...

Van egy 210W-os szünetmentes táp, amit inverterként használnék. 12V-os akkumulátorok.

Az inverterbe védelem van ami azt mondja, hogy ha a bemeneti áram 7A, akkor ő lekapcsol. Viszont ha jól számolok, akkor 12x7 az még mindig csak 84W.

Most csöppentem ebbe a világba és magam tanulom a dolgokat, szóval biztos hogy valamit nem értek.


Mert a 84W az nem 210W.


Hogy lenne ennek a matek része?



2022. jan. 31. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

210/7 az 30

ez nem egy 36V-os inverter véletlenül?

2022. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
lehet én értettem félre amúgy ABS ups 350
2022. jan. 31. 17:12
 3/4 puritan ***** válasza:

Azt kellene tudni, hogy hány db 12V-os akku van benne, és azok sorba vannak-e kötve?

Szerintem is 36V-os lehet, vagyis 3db akku van sorbakötve.

2022. jan. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hol találtad ezt a védelmet?

Valami nem kerek. Ezek a kis teljesítményű szünetmentesek szinte minden esetben 12V-os rendszerűek.

Ráadásul az inverterek (és generátorok) teljesítményét nem is wattban adják meg hanem voltamperben.

(Váltakozó áramnál nem elég a feszültséget és az áramerősséget szorozni)

Így esélyesen a tápegységed 350 VA-t tud nagyjából arra kellene méretezni a védelmet is.

Amúgy ha a gyárinál nagyobb akkumulátort kötsz rá akkor építs bele egy ventillátort. A picikben nem szokott, mert csak kb 10 perces üzemre tervezik. Ha ennél többet megy hűtés nélkül az gond.

2022. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!