Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » UEFI beállításnál elindul a...

UEFI beállításnál elindul a Windows10 vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném most már a Windows11-et rátenni a gépemre, de az UEFI indítás nincs engedélyezve. Nekem egyik ismerősöm azt mondta, hogyha én ezt bekapcsolom akkor a Win10 már nem fog felbootolni. És én ennek jobban utána jártam (a Microsoft oldalán), és nem írták ezt. Szóval most nem tudom eldönteni.

Egy Lenovo Legion Y7000-ről lenne szó. A PC-Health Check szerint minden megfelel, csak a biztonságos rendszerindítás. És én most abban szeretnék megbizonyosodni, hogyha ezt beállítom, akkor felbootol a Win10 vagy sem.



2022. ápr. 6. 13:40
 1/6 A kérdező kommentje:
A PC-Health Check szerint minden megfelel, csak a biztonságos rendszerindítás nem*
2022. ápr. 6. 13:42
 2/6 anonim ***** válasza:

A secure boot-tol még elvileg fel kéne bootolnia, de ha mégse egyszerűen állítsd vissza.

11-nek ez mindenképp kell 10-esnek nem, de attól még szerintem működnie kéne.

2022. ápr. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mutass egy képet az 1.pontról [link]
2022. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Képet nem tudok beszúrni, linket nem enged.

BIOS-mód: Örökölt

Biztonságos rendszerindítás: Nem támogatott

2022. ápr. 6. 16:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Biztonságos rendszerindítás állapota*
2022. ápr. 6. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor át kell konvertálni parancssorban:

mbr2gpt /validate /allowFullOS

mbr2gpt /convert /allowFullOS

Majd biost átkapcsolni.


De ennek még olvass utána mert ha a géped nem támogatja vagy elrontod akkor nincs vissza út.

2022. ápr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!