Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit ajanlotok egy 20-25nm...

Mit ajanlotok egy 20-25nm szoba lehutesehez?

Figyelt kérdés
2022. jún. 1. 15:56
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Tetoteri szobarol lenne szo.
2022. jún. 1. 15:57
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
2,5-3,5 kW-os split klíma, attól függően hogy mennyi a belmagasság, mennyi bútor van a szobában.
2022. jún. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem konkretan klimara gondoltam, hanem amivel olcsobban jovok ki.
2022. jún. 1. 16:04
 4/21 Szirty ***** válasza:

Ugyan nem a szobát hűti, de ventilátor.... vagy vizes póló. Vagy mindkettő.


Érdemes lehet beruházni egy komolyabb hőszigetelésre. Nem mondom hogy olcsó, de hosszú távon jobb.

2022. jún. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Leghuto esetleg mobil klima?
2022. jún. 1. 16:25
 6/21 anonim ***** válasza:
A mobilklímát (is) ki kell vezetni valahol, rendszeresen üríteni kell a tartályát (nekünk volt, hogy naponta 2-3x is, szintén tetőtér) és elég hangos is. Valamivel olcsóbb és egyszerűbb a beszerelése, mint a split, de ezeket a hátrányokat számításba kell venni.
2022. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Szirty ***** válasza:
100%

A léghűtőt semmiképp nem ajánlom. Értelmetlen túlhájpolt lenyúlás.

A mobil klíma kényszermegoldás.

Sokat fogyaszt, zajos, kényelmetlen, nagy, útban van.

Termeli a vizet egy tartályba, ürítgetni kell.


Egy csövön tolja ki a meleget magából, azt ki kell vezetni valahogy a szobából. Ha kivezeted akkor meg kihúzza a benti lehűtött levegő egy részét is ami csökkenti a hatásfokot.

Hacsak nem két csöves, de akkor meg két csövet kell kivezetni :)

Esetleg a koax csöves lehet egyfajta kompromisszum, de ez a vastag cső mindig problémát jelent.

2022. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tudnátok pár mobil klímàt ajánlani/linkelni?
2022. jún. 1. 16:36
 9/21 anonim ***** válasza:

A léghűtővel azt csináld amit az ékezetekkel is csinálsz: hagyd ki az életedből.

Klasszik mobilklímát szintén. Nem fogsz tudni mellette megmaradni! Tapasztalatból mondom! 4 napig bírtam és utána eladtam. Semmit nem lehet csinálni, ordíttatni kell a tv-t, zenét, nem lehet telefonálni, olvasni... aludni meg pláne.

A léghűtő vizet párologtat, így hűti le a levegőt. Viszont ezzel pára kerül a levegőbe amitől meg sokkal melegebbnem érzed magad. Peróbáltam homemade csinálni egyet tesztelésre, de nagyon nem jött be. Sokkal melegebbnem éreztem a 2 fokkal kisebb hőmérsékletet. Egy klímaberendezés nem csak hűt, de a páratartalmat is csökkenti. Ugyanazt a hőmérsékletű szárazabb levegőt hidegebbnem érezzük mint a párásabbat.

Ami jó megoldás az egy normális klímaberendezés, vagy a mobilklímáknak az a változata aminek kivülre helyezhető a kompresszora.

2022. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Jó azért nem kell ennyit drámázni egy mobilklímán...Érdekes módon rengeteg ember használja probléma nélkül, nem a saját drámádat kell egyetemesnek beállítani. Nem tudjuk, miért nem érdekli egyelőre a kérdezőt split verzió, de mindegy is. Nálunk is ideiglenes megoldás volt a mobilklíma, mert nagy helyet foglalt, de azért ez a “létezni nem tudok mellette” nagyon erős túlzás. Amikor 33-34 fok helyett kb 22-23-at csinált, pont leszartuk, mennyire hangos. És nem, simán lehet mellette mindent csinálni, aludni is.
2022. jún. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!