Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tényleg létezim hologram?

Tényleg létezim hologram?

Figyelt kérdés
Rákerestem és találtam is róla dolgokat pl hogy magyar volt aki feltalálta stb... De eddig teljesen azt hittem hogy kitaláció és csak a sci-fi filmekben létezik, mint a Vasemberben meg a Star Wars-ban amikor R2D2 kivetíti Obi-Want meg más ilyen. De valóságban mennyire hasonlít ezekre? Mondjuk én se olyanokra gondolok hogy életnagyságú emberek kivetítése, hanem mindjuk egy 25 centis kép 3D-ben vagy ilyesmi. De ha tényleg léteznek akkor hogyhogy nem terjedt el széles körben? Mert én még sehol sem láttam (mondjuk valószínűleg elsősorban gondolom Amerikában és a többi gazdagabb országokban terjedne el). Van valaki aki már látott ilyet?

2022. jún. 8. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik, többek között a BME I épületének aulájában is van.


Ne úgy képzeld el, hogy csak úgy ott van a szoba közepén, mindenképpen üveglapokkal van körülvéve, de tényleg körbejárhatod és térben látod a képet, jelesül Gábor Dénes fejét. Olyan, mint ha egy mellszobor lenne, csak nincs az üveg mögött "anyag".

2022. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy létezik, már a 80-as években volt Magyarországon. A szovjet Kultúra Házában volt kiállítás is. A Párizsi udvarban, ami akkoriban még különböző kis üzleteket rejtett, volt egy bazárra emlékeztető hologrambolt sok kis ilyen tárggyal. Nekem volt is egy párcentis macskafejes. Nagyon jópofa.
2022. jún. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az egy szuper kis bolt volt! De imádtam, amikor nagy ritkán eljutottunk oda!!!
2022. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Srácok szerintem a kérdező nem arra gondol amire mi öregek :D

Kérdező olyan hologram amire mi gondolunk nálad is van: Nézd meg a személy igazolányod jobb felső sarkát, vagy a bankjegyek biztosági csíkját.

Olyan hologram pedig ami a filmekben van olyan még nem létezik, mert nem elég hozzá egy projektor, kell egy felület is amiről a fény visszaverődik és a szemed tudja érzékelni. Füst, köd, üvegfelület, stb.

2022. jún. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jogos, igazad lehet. :D Azért köszönöm, hogy eszembe juttattátok azt a boltot. Emlékszem, voltak egészen nagy képek is, volt, aminek kiváló 3d hatása volt, de pici, bélyeg méretű képnél nagyobbat soha nem tudtam ott venni gyerekként. Aztán mint kincset őrizgettem. Az egyiket az íróasztalom oldalára ragasztottam, és sok évvel később, amikor kinőttem az asztalt majdnem elsírtam magam, hogy nem tudtam levenni róla a kincset, és azzal együtt lett kidobva.
2022. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elterjedésének komoly oka van, a létezésének a hiánya. Előbb fel kellene találni, aztán a gazdag amerikaiak vehetnék, mondjuk 3d facebookozni ...
2022. jún. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!